З літа минулого року візи для в’їзду в Україну отримали понад 70 росіян — ДПСУ

З літа минулого року візи для в’їзду в Україну отримали понад 70 росіян — ДПСУ

Андрій Демченко
Андрій Демченко, речник Державної прикордонної служби України. Фото: УНІАН

Речник Державної прикордонної служби (ДПСУ) Андрій Демченко поінформував, що з літа 2022 року понад 70 громадян Російської Федерації отримали візу на в’їзд в Україну.

Про це Андрій Демченко розповів на брифінгу.

"Для громадян РФ з літа минулого року було встановлено візовий режим для в’їзду (в Україну – ред.) і на цей момент трохи більш як російських 70 громадян отримали візу, яка дозволяє їм перетнути кордон на в’їзд в Україну, але не всі ще цим правом скористалися. Тобто менше, ніж 70 громадян РФ, які отримали візу, перетнули кордон на в’їзд в Україну", – пояснив речник ДПСУ.

Демченко додав, що отримання візи не є безумовним дозволом на в’їзд громадян РФ. Вони повинні також відповідати іншим критеріям перетину кордону. Зокрема, мати підтвердження мети своєї поїздки в Україну.

Що відомо про візовий режим з РФ

11 лютого 2022 року на сайті петицій з'явилась пропозиція щодо запровадження візового режиму з РФ. На початку травня вона набрала 25 тисяч голосів, необхідних для її розгляду президентом.

25 травня 2022 року президент Володимир Зеленський розглянув петицію та підтримав запровадження візового режиму для росіян.

17 червня 2022 року Кабмін ухвалив рішення запровадити візовий режим для громадян РФ з 1 липня.

З 1 липня того ж року на кордоні України почало діяти рішення уряду про припинення безвізових поїздок для росіян.

На початок