На Оболоні в Києві планують збільшувати кількість укриттів

На Оболоні в Києві планують збільшувати кількість укриттів

В Оболонському районі столиці працюють над розширенням фонду споруд цивільного захисту та поліпшенням їх стану. Для цього проводять капітальні ремонти укриттів у закладах освіти та житлових будинках. Також на захисні об'єкти перетворюватимуть занедбані громадські вбиральні.

Про це повідомив на брифінгу голова Оболонської райдержадміністрації Кирило Фесик, підбиваючи підсумки роботи за останні кілька місяців.

Загалом, за його словами, в Оболонському районі наявні більш як 450 укриттів, сховищ і споруд подвійного призначення. Наразі з укриттями майже всі місцеві заклади освіти: їх мають 43 із 45 шкіл та 55 із 58 дошкільних закладів.

За словами очільника РДА, вдалося завершити капітальні ремонти укриттів у школі №9 (розраховане на 350 людей), школі №211 (зможе вмістити понад 140 людей), у дитсадку №69 (вміщує 150 людей) і садочку №579 (місткість 50 людей). До кінця року планують привести до ладу 18 укриттів в освітніх закладах Оболоні.

На листопад-грудень в районі також заплановані капремонти підвалів у майже 40 житлових будинках для використання їх як найпростіші укриття.

Крім того, на захисні об'єкти перетворять підземні громадські вбиральні. Активісти допомогли виявити на території Оболонського району 7 громадських туалетів, які роками не використовувались і перебували на балансі комунального підприємства "Київводфонд". Нині ці приміщення передали району для отримання фінансування і приведення їх у належний стан. Один проєкт перетворення вбиральні на укриття вже реалізували. До кінця року планують відремонтувати решту.

За оцінкою Кирила Фесика, нині на столичній Оболоні без ремонту залишаються близько 20% наявних укриттів. Над розв'язанням цієї проблеми планують працювати наступного року.

Що відомо про перевірки та облаштування укриттів у Києві

У Києві триває удосконалення Фонду захисних споруд столиці, зокрема вилучаються із переліку укриттів непридатні приміщення. Також обстежуються підземні простори, в яких можна буде облаштувати сховища.

Київрада створила тимчасову контрольну комісію з перевірки утримання укриттів, їх цілодобової готовності до використання та підтримки належного технічного стану укриттів.

У червні Київрада додатково виділила 750 млн грн на ремонт столичних укриттів. 500 млн грн вирішили спрямувати до РДА, які мають виконувати ремонтні роботи. Розподіл коштів здійснювали за кількістю населення в кожному з районів.

Київрада звернулась до Кабміну з проханням спростити процедуру розгортання модульних укриттів, аби захистити жителів міста від повітряних атак РФ.

У Києві встановили перше "пілотне" мобільне укриття. Воно виготовлене з високоякісного бетону і може захистити від вибухової хвилі та осколкового ураження.

Мапа укриттів є в додатку "Київ Цифровий". Розробники додали нову функцію: у застосунку можна поскаржитись не лише на недоступні укриття, а й на їх незадовільний стан.

На початок