Протести в Білорусі: Марію Колеснікову затримали на кордоні з Україною

Протести в Білорусі: Марію Колеснікову затримали на кордоні з Україною

Оновлено
Протести в Білорусі: Марію Колеснікову затримали на кордоні з Україною
Марія Колеснікова. Фото: AP

Провладне білоруське видання BELTA повідомило, що членкиню Координаційної ради білоруської опозиції Марію Колеснікову в ніч на 8 вересня затримали на кордоні Білорусі з Україною, а її соратники Антон Родненков та Іван Кравцов змогли перетнути кордон. Водночас опозиційний портал TUT.by пише, що опозиціонерка все ж таки в'їхала в Україну.

"Члени координаційної ради Антон Родненков та Іван Кравцов цієї ночі втекли за кордон. Зараз вони знаходяться на території України. Їхня колега Марія Колеснікова намагалася незаконно покинути територію Республіки Білорусь, але була затримана на кордоні", – йдеться у повідомленні BELTA.

Також видання оприлюднило відеозвернення Івана Кравцова, яке той записав за кілька хвилин до спроби перетнути кордон.

"Я ухвалив рішення залишити територію країни, й зараз ми, у тому числі Марія Колеснікова, будемо перетинати кордон Республіки Білорусь й залишимо її на певний час", – заявив опозиціонер.

Водночас видання TUT.by із посиланням на офіційного представника Держприкордонкомітету Білорусі Антона Бичковського повідомило, що Колеснікова успішно пройшла прикордонний контроль разом із Родненковим й Кравцовим та виїхала до України.

Державна прикордонна служба України повідомила у Facebook, що Роденков і Кравцов дійсно прибули на пункт пропуску на кордоні і наразі проходять необхідні процедури в'їзду в Україну. А от Колеснікова на жоден з українських пунктів пропуску не прибувала.

"В один з українських пунктів пропуску в межах Київської області на в’їзд в Україну прибули двоє громадян РБ А. Родненков та І. Кравцов. Наразі вони проходять необхідні заходи прикордонного контролю відповідно до законодавства, яке визначає порядок перетину державного кордону. Громадянка РБ М. Колесникова в пункти пропуску України для проходження прикордонного контролю не прибувала", – зазначається у повідомленні ДПСУ.

Що відомо

  • Напередодні Марія Колеснікова, Антон Родненков та Іван Кравцов перестали виходити на зв’язок, деякі білоруські ЗМІ повідомляли, що Колеснікову нібито викрали.
  • У Білорусі з 9 серпня тривають протести. Люди не згодні з оголошенням Олександра Лукашенка переможцем президентських виборів. За даними ЦВК, за Олександра Лукашенка проголосували 80,1% виборців, за його опонентку Світлану Тихановську — 10,1%.
  • З 17 серпня у Білорусі розпочалися страйки на великих промислових підприємствах.
  • Європейський Союз не визнав результати виборів президента Білорусі й пообіцяв накласти санкції на відповідальних за фальсифікації та насильство.
  • У Білорусі під час протестів 6 вересня затримали понад 600 людей.

На початок