Співробітники заводів і компаній вийшли на протест через незгоду з результатами виборів президента. Зокрема, страйкують робітники Мінського заводу колісних тягачів, Мінського автомобільного заводу, Білоруськалію та низки інших підприємств по всій країні.
17 серпня у Білорусі розпочався загальнонаціональний страйк з вимогами щодо визнання результатів виборів недійсними та проведення нових, прозорих і чесних виборів.
Найбільш "гаряча ситуація" склалася у Мінську, на страйку Мінського заводу колісних тягачів.

Страйк робітників Мінського заводу колісних тягачів. Мінськ 17.08.2020. Фото: Наталія Гуменюк, Суспільне
Керівництво підприємства відмовилося зустрічатися зі страйкарями.

Робітники МЗКТ збираються на акцію протесту. Фото: Наталія Гуменюк, Суспільне
До протестувальників на гелікоптері прилітав Олександр Лукашенко, підтягнулися автозаки і силовики у тонованих автобусах.

Страйкарі перед головною будівлею МЗКТ. Фото: Наталія Гуменюк, Суспільне
Під час виступу перед робітниками МЗКТ Лукашенку кричали "ганьба" та "йди геть".
Як повідомляють кореспонденти видання БЕЛТА, під час спілкування з мітингувальниками Лукашенко заявив, що нових виборів не буде.
"Ніколи ви від мене не дочекаєтеся, щоб я під тиском щось зробив. Їх (виборів — ред.) не буде. Тому що не буде ні МЗКТ, ні МАЗа, ні БелАЗ, за пів року ми знищимо все", — підкреслив білоруський лідер.
Після того, як Олександр Лукашенко залишив територію МЗКТ, учасники страйку вирушили на об'єднання з іншими акціями протесту. До протесту на МЗКТ долучилися робітники інших заводів, зокрема МТЗ та Мінського електротехнічного заводу.

Рух протестуючих вулицями Мінська. 17.08.2020. Фото: Наталія Гуменюк, Суспільне
Окрім робітників заводів, протестують і медійники. Понад 100 співробітників Белтелерадіокомпанії припинили працювати й вийшли на мітинг на вулиці Мінська. Попри виступ Лукашенка та заклики своїх керівників повернутися до роботи, заводчани вирішили продовжити страйк та готуються йти колонами і до інших великих підприємств у столиці. Зі слів представників кількох заводів, з якими поспілкувалась кореспондентка Суспільного, страйк підтримує більшість. Саме через це керівництво підприємств не застосовує до робітників жорстких методів, намагаючись залагодити ситуацію. Одна з представниць опозиції Марія Колєснікова запропонувала страйкарям висувати своїх кандидатів у спільну координаційну раду.
Страйкують також працівники "Білоруськалію". Вони висунули вимоги до білоруської влади:
- Визнати вибори недійсними.
- Розформувати ОМОН.
- Покарати винних у фальсифікаціях.
- Провести нові вибори з незалежними спостерігачами.
Відбуваються протестні акції й у інших містах Білорусі. Робітники "Азот-Гродно" зуміли поспілкуватися з керівництвом, яке проявило стриману позицію, і продовжують страйкувати. На Білоруському металургійному заводі у Жлобині робітники зупинили одну з виробничих ліній і вийшли на акцію протесту.
Читайте також
- У Білорусі страйкують артисти та працівники підприємств, медики стоять у "ланцюгах".
- "Ми його не обирали". У Білорусі другий день поспіль страйкують підприємства.
- Працівники державної авіакомпанії Білорусі "Белавіа" провели акцію "проти насильства".
- Білоруси пікетували державне ТБ з вимогою показувати правду.