Поліція перевірить висловлювання мера Франківська Марцінківа про геїв

Поліція перевірить висловлювання мера Франківська Марцінківа про геїв

Поліція перевірить висловлювання мера Франківська Марцінківа про геїв

"Гей не може бути патріотом" - у Нацполіції перевірять, чи висловлювання міського голови Івано-Франківська Руслана Марцінківа не має ознак розпалювання ворожнечі і ненависті стосовно представників ЛГБТІ-спільноти. Зініціювала перевірку уповноважена ВРУ з прав людини Людмила Денісова.

Приводом стало його припущення: "Гей не може бути патріотом", про яке він заявив під час "Маршу за життя та сімейні цінності" в Івано-Франківську у 2016-му році.

"Перед виборами мене в ефірі телеканалу "1+1" запитали: чи може бути гей патріотом? Я сказав, що ні. Патріотом може бути тільки християнин, справжній патріот — той, хто вірить в Бога", - сказав у промові Марцінків.

На днях міський голова у розлогому інтерв’ю "Українській правді" повідомив, що своєї думки про геїв не змінив.

Уповноважена ВРУ з прав людини зауважує, що висловлювання Руслана Марцінківа є прикладом підбурювання до дискримінації, формування ксенофобських настроїв в суспільстві та розпалювання ворожнечі та ненависті щодо представників ЛГБТІ-спільноти.

"Уповноважений ВРУ з прав людини зауважує, що відповідно до статті 68 Конституції України обов’язком кожної людини є не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Стаття 24 Основного Закону, стаття 7 Загальної декларації прав людини, стаття 14 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод і Протокол № 12 до цієї Конвенції забороняють дискримінацію за будь-якою ознакою, а також передбачають обов’язок держави вживати всіх можливих заходів для запобігання та протидії цьому явищу. Також заборона будь-яких форм дискримінації встановлена статтею 6 Закону України "Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні", а статтею 7 цього Закону встановлено, що основним напрямом державної політики щодо запобігання та протидії дискримінації є, серед іншого, виховання і пропаганда серед населення України поваги до осіб незалежно від їх певних ознак, поширення просвітницької діяльності у цій сфері", - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, у квітні 2020-го МВС відкрило справу через заяву Марцінківа про виселення ромів.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди