Є ще чотири аспекти реформ: Пані посол ЄС назвала завдання України на шляху до ЄС

Є ще чотири аспекти реформ: Пані посол ЄС назвала завдання України на шляху до ЄС

Матернова
Пані посол ЄС в Україні Катаріна Матернова. Фото: Мінрегіон

Є ще кілька аспектів реформ, які Україна має завершити для того, щоб Рада ЄС надала так званий переговорний мандат Європейській комісії.

Про це у коментарі Суспільному сказала пані посол ЄС в Україні Катаріна Матернова.

За її словами, на основі всіх реформ, які Україна змогла зробити до цього часу, ЄК змогла рекомендувати початок переговорів про членство в ЄС.

"Це дозвіл, рекомендований Раді, який відкриває Європейській Раді, а це всі 27 країн-членів, можливість розпочати переговори про вступ. Щодо наступних кроків: є ще кілька аспектів реформ, які необхідно завершити для того, щоб Рада надала так званий переговорний мандат Комісії", — сказала дипломатка.

Матернова пояснила, що ЄК зараз рекомендувала відкриття переговорів і для наступного кроку після цього є ще чотири аспекти реформ, які потрібно завершити:

 • це збільшення штату НАБУ,
 • внесення двох невеликих змін до закону про декларування майна,
 • ухвалення закону про лобіювання відповідно до стандартів ЄС,
 • виконання рекомендацій Венеціанської комісії щодо національних меншин.

"Ці чотири пункти мають бути завершені, і тоді ми отримаємо мандат на переговори, за умови, що Рада відкриє переговори в грудні, і тоді процес може розпочатися", — сказала вона.

Пані посол зазначила, що Україна здійснила величезну кількість реформ і залишилося доопрацювання речей над якими вже працювали.

"Я подивилася пресконференцію голови Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн і Комісія рекомендує Європейській Раді розпочати переговори, переговори про вступ з Україною і крапка. У цьому реченні немає жодного "але". Відкриття переговорів — це відкриття переговорів, а потім один з двох переговорних мандатів перетворився на урядову конференцію, і після цього буде ще багато, багато і багато кроків. Але відкриття переговорів було рекомендоване", — наголосила Матернова.

8 листопада Європейська комісія рекомендувала Раді Європейського союзу розпочати процес перемовин про вступ України та Молдови до Євросоюзу.

Що відомо про вступ України в ЄС

Європейська рада на саміті у Брюсселі 23 червня надала Україні статус кандидата в ЄС. Київ має провести декілька важливих реформ, пов’язаних, зокрема, з верховенством права, олігархами та корупцією.

"Комісія рекомендує надати Україні європейську перспективу. Це, звісно, за умови, що в країні проведуть низку важливих реформ. На думку комісії, Україна чітко продемонструвала прагнення та рішучість жити за європейськими цінностями та стандартами", — сказала президентка Єврокомісії Урсула Фон Дер Ляєн.

"Низка важливих реформ" — це сім наступних умов:

 • реформа Конституційного суду;
 • продовження судової реформи;
 • антикорупція, включно з призначенням керівника САП;
 • боротьба з відмиванням коштів;
 • втілення антиолігархічного закону;
 • узгодження аудіовізуального законодавства з європейським;
 • зміна законодавства про нацменшини.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль 26 вересня повідомив, що на урядовому рівні 7 рекомендацій Єврокомісії щодо реформ, які треба провести для наступного кроку на шляху вступу до ЄС, повністю виконані.

7 листопада "Радіо Свобода", посилаючись на звіт ЄК щодо України, поінформувала, що Європейська комісія вважає повністю завершеними чотири з семи рекомендацій.

На початок