Зеленський анонсував нові реформи щодо вступу України в ЄС

Зеленський анонсував нові реформи щодо вступу України в ЄС

Президент Володимир Зеленський у своєму вечірнього зверненні анонсував нові реформи для вступу України в Європейський Союз.

"Ми продовжуємо трансформацію нашої держави, для того, щоб бути готовими реально до повноправного вступу в Євросоюз, для того, щоб адаптувати всі наші інституції, всі наші стандарти до європейських правил", – заявив Зеленський.

Гарант зазначив, що "вже зрозуміло, які наступні кроки будуть зроблені Україною".

"Сьогодні після зустрічі з Урсулою фон дер Ляйєн про частину з них я вже сказав: це і законопроєкт, який додає можливостей Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі і те, що десятки років тому потрібно було зробити, а саме законопроєкт про лобізм. Урегулюємо й інші необхідні питання", – заявив він.

Раніше стало відомо, що керівництво Євросоюзу 8 листопада презентує звіт, в якому надасть оцінку прогресу, досягнутому Україною в її заявці на членство. Це буде письмовий звіт, у якому детально опишуть, наскільки Україна просунулася у виконанні необхідних євроінтеграційних реформ.

Що відомо про вступ України в ЄС

Європейська рада на саміті у Брюсселі 23 червня надала Україні статус кандидата в ЄС. Київ має провести декілька важливих реформ, пов’язаних, зокрема, з верховенством права, олігархами та корупцією.

"Комісія рекомендує надати Україні європейську перспективу. Це, звісно, за умови, що в країні проведуть низку важливих реформ. На думку комісії, Україна чітко продемонструвала прагнення та рішучість жити за європейськими цінностями та стандартами", — сказала президентка Єврокомісії Урсула Фон Дер Ляєн.

"Низка важливих реформ" — це сім наступних умов:

  • реформа Конституційного суду;
  • продовження судової реформи;
  • антикорупція, включно з призначенням керівника САП;
  • боротьба з відмиванням коштів;
  • втілення антиолігархічного закону;
  • узгодження аудіовізуального законодавства з європейським;
  • зміна законодавства про нацменшини.

13 вересня президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн заявила послам ЄС, що Україні та Молдові необхідно надати членство, щоб не допустити їхнього потрапляння під вплив країн, які не поділяють цінності блоку.

22 вересня Bloomberg з посиланням на джерела повідомило, що Єврокомісія готується рекомендувати початок перемовин щодо членства України в Євросоюзі. Після цього лідери ЄС мають підписати надану рекомендацію на грудневому саміті.

На початок