До Києва прибула президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн

До Києва прибула президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн

Важливо
Урсула фон дер Ляєн
Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн та президент України Володимир Зеленський 4 листопада 2023 в Києві, Україна. Фото: Урсула фон дер Ляйєн\Х

До Києва 4 листопада прибула президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляйєн. Це вже її шостий візит до української столиці.

Про це повідомляє кореспондент Суспільного.

Разом із президентом України Володимиром Зеленським вона нагородила близько двадцяти залізничників з усієї країни, які 4 листопада відзначають професійне свято.

"Україна може пишатися своїми залізничниками. З самого початку агресивної війни ви працюєте безперервно в складних умовах. Ви допомагаєте своїм співвітчизникам знайти притулок в ЄС і повертатися додому, ви перевозите зерно і життєвоважливі продукти з України до усього світу. І я сама стала свідком цього, бо вшосте приїжджаю до Києва потягом", — сказала фон дер Ляйєн.

Своєю чергою президент зазначив, що "залізниця — це значно більше ніж просто транспорт – це гарантія", що українці, економіка та держава не будуть відірвані від європейських країн, які допомагають Україні.

"Залізниця — це гарантія, що області, міста та села у різних частинах країни, навіть під обстрілами російських терористів будуть об‘єднані", — додав Зеленський.
До Києва прибула президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн
Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн та президент України Володимир Зеленський 4 листопада 2023 в Києві, Україна. Фото: Нікіта Галка \ Суспільне

Раніше стало відомо, що керівництво Євросоюзу має намір 8 листопада презентувати звіт, в якому нададуть оцінку прогресу, досягнутому Україною в її заявці на членство. Це буде письмовий звіт, в якому детально опишуть, наскільки Україна просунулася у виконанні необхідних євроінтеграційних реформ.

Що відомо про вступ України в ЄС

Європейська рада на саміті у Брюсселі 23 червня надала Україні статус кандидата в ЄС. Київ має провести декілька важливих реформ, пов’язаних, зокрема, з верховенством права, олігархами та корупцією.

"Комісія рекомендує надати Україні європейську перспективу. Це, звісно, за умови, що в країні проведуть низку важливих реформ. На думку комісії, Україна чітко продемонструвала прагнення та рішучість жити за європейськими цінностями та стандартами", — сказала президентка Єврокомісії Урсула Фон Дер Ляєн.

"Низка важливих реформ" — це сім наступних умов:

  • реформа Конституційного суду;
  • продовження судової реформи;
  • антикорупція, включно з призначенням керівника САП;
  • боротьба з відмиванням коштів;
  • втілення антиолігархічного закону;
  • узгодження аудіовізуального законодавства з європейським;
  • зміна законодавства про нацменшини.

13 вересня президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн заявила послам ЄС, що Україні та Молдові необхідно надати членство, щоб не допустити їхнього потрапляння під вплив країн, які не поділяють цінності блоку.

22 вересня Bloomberg з посиланням на джерела повідомило, що Єврокомісія готується рекомендувати початок перемовин щодо членства України в Євросоюзі. Після цього лідери ЄС мають підписати надану рекомендацію на грудневому саміті.

На початок