Осіннє озеленення: з вересня у Києві висадили понад 1,7 тисяч дерев і майже 24 тисячі кущів

Осіннє озеленення: з вересня у Києві висадили понад 1,7 тисяч дерев і майже 24 тисячі кущів

У Дарницькому районі Києва висадили 50 платанів, стійких до буревіїв
Висадка платанів на проспекті Бажана, Київ, 4 листопада 2023 р. Фото: КМДА

У столиці триває осіння кампанія з озеленення. Сьогодні, 4 листопада, висаджували платани у Дарницькому районі міста. Загалом же від початку осені на різних локаціях Києва з'явились понад 1,7 тис. нових дерев, майже 24 тис. кущів і близько 900 тис. багаторічних квітів. Саджанці обирають стійкі до несприятливих погодних умов.

Про це інформує пресслужба Київської міської державної адміністрації.

Сьогодні, 4 листопада, посадовці, комунальники та активісти висаджували платани на проспекті Бажана неподалік ст. м. "Бориспільська". У цьому районі висадять ще 90 дерев цієї породи.

Як повідомив заступник голови КМДА зі здійснення самоврядних повноважень Володимир Прокопів, заходи з озеленення у столиці потрібно активізувати після нещодавньої негоди. За даними "Київзеленбуду", через сильний вітер 28 жовтня у місті впали чи були пошкоджені понад 1200 дерев.

Нині при виборі молодих саджанців перевагу надають породам, стійким до буревіїв, зазначив Володимир Прокопів.

Директор Департаменту захисту довкілля та адаптації до зміни клімату КМДА Олександр Возний додав, що озеленювачам з усіх районів столиці доручили саджати рослини, пристосовані до міських умов, а також ретельно доглядати за новими насадженнями – вчасно поливати, фіксувати й огороджувати молоді пагони.

З початку 2023 року комунальні підприємства столиці висадили майже 5,5 тисяч дерев, близько 62 тисяч кущів та 6 млн квітів.

Що відомо про озеленення Києва

2 листопада Київрада затвердила програму "Зелене місто" — комплекс заходів для протидії кліматичним змінам і захисту довкілля в плануванні розвитку столиці.

У жовтні у Куренівському парку столиці висадили сакури. Цей вид дерев обрали місцеві мешканці під час голосування. А на Контрактовій площі з'явились туї, подаровані меценатами.

У столиці вздовж проспекту Миколи Бажана висадили майже сто лип та ялинок.

У столиці поновили роботу з наповнення онлайн-мапи дерев, які перебувають на балансі міста. Станом на липень, майже 70 тисяч вже "оцифрували". Також в столиці вперше тестують "торби" для поливу дерев.

У Києві висаджують квіти за популярним нині принципом "Нова хвиля", а однорічні рослини використовують здебільшого для тематичних клумб. Комунальники використовують лучну рослинність серед декоративного різнотрав'я та багато злакових.

Водночас "Київзеленбуд" повідомляє про масові крадіжки рослин із столичних парків. У компанії зазначили, якщо зібрати разом усе вкрадене, то можна було озеленити не один сквер.

Упродовж 2022 року у Києві висадили 4 750 дерев та 53 000 кущів. Озеленення проводили, незважаючи на складну економічну та безпекову ситуацію.

На початок