Червоний клен і сакура — кияни обрали нові види дерев для Куренівського парку

Червоний клен і сакура — кияни обрали нові види дерев для Куренівського парку

Червоний клен і сакура — кияни обрали нові види дерев для Куренівського парку
Фото: Уніан

Серед мешканців Києва завершилось голосування щодо вибору дерев для Куренівського парку. Опитування провели столичні комунальники. Найбільше голосів набрали пропозиції висадити у парку клени і сакури.

Про це повідомляє пресслужба Комунального підприємства з утримання зелених насаджень Подільського району Києва.

Там нагадали, що голосування було оголошене 3 січня 2023 року. Із майже 2000 голосів близько 50% були віддані за висадження клена червоного. Друге місце за популярністю серед дерев посіла сакура дрібнопильчаста Канзан. Менше голосів набрали ще один різновид сакури і декоративна слива.

"Тож навесні буде висаджено основний масив із клена червоного, а щоб додати простору барв і весняного настрою, плануємо посадити сакуру дрібнопильчасту Канзан", —зазначили озеленювачі.

Клен червоний (зліва) і сакура дрібнопильчаста Канзан (справа)
Клен червоний (зліва) і сакура дрібнопильчаста Канзан (справа). Фото: КП УЗН Подільського району

Молоді дерева посадять на місці тих, що спиляли наприкінці 2022 року. Старі дерева були аварійними та сухостійними. Це засвідчено в акті обстеження дерев, які потребують видалення, складеному фахівцями комісії з обстеження зелених насаджень Києва.

Що відомо про озеленення у Києві

З початку 2022 року у Києві висадили 4 750 дерев та 53 000 кущів. Озеленення міста проводять, незважаючи на складну економічну та безпекову ситуацію в Україні. Зокрема, наприкінці листопада у парку "Володимирська гірка" висадили 15 платанів.

У столичному парку "Відрадний" у Солом’янському районі висадили 2 великі клумби гортензій. Вподальшому планують розширити алею до 100 метрів. У 2023 році збираються створити різні моноклумби в більшості районів столиці.

У Києві висаджують квіти за популярним нині принципом "Нова хвиля", а однорічні рослини використовують здебільшого для тематичних клумб. Комунальники використовують лучну рослинність серед декоративного різнотрав'я та багато злакових.

Інсталяцію з квітів "Привид Києва", яку створили у Подільському районі столиці на вулиці Олени Теліги, внесли до Національного реєстру рекордів України в номінації "Найбільша квітково-патріотична композиція.

У Києві неподалік метро Лівобережна створили квітник на честь рожевої панами Олега Псюка — соліста українського гурту Kalush Orchestra, що переміг у пісенному конкурсі "Євробачення-2022".

Читайте також

Київська прокуратура подала до суду на столичного забудовника

На початок