Кулеба у розмові з Блінкеном обговорив подальше постачання ATACMS

Кулеба у розмові з Блінкеном обговорив подальше постачання ATACMS

Оновлено
Кулеба у розмові з Блінкеном обговорив подальше постачання ATACMS
Державний секретар США Ентоні Блінкен зустрічається з міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою в Лондоні у вівторок, 20 червня 2023 року. Leah Millis / Pool Photo via AP

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба провів телефонну розмову з державним секретарем США Ентоні Блінкеном, у якій висловив вдячність США за надання балістичних ракет ATACMS та наголосив на важливості їхнього подальшого постачання.

Про це український міністр Дмитро Кулеба повідомив у своїй соціальній мережі Х (колишній Twitter).

"Я розмовляв з Ентоні Блінкеном після його слухань у Сенатському комітеті з асигнувань. Я висловив вдячність США за незмінну лідерську роль у підтримці України та інших демократичних союзників у протидії агресії та терору. Після змістовного візиту спеціальної представниці США Пенні Прітцкер Україну ми обговорили подальші зусилля з відновлення. Я подякував США за їхню вирішальну військову допомогу, зокрема дуже ефективні ATACMS, і наголосив на важливості їхнього подальшого постачання",

Також Кулеба та Блінкен обговорили прогрес, досягнутий на нещодавній зустрічі на Мальті щодо Формули миру і домовилися продовжувати співпрацю заради справедливого та міцного миру в Україні.

Ентоні Блінкен повідомив про розмову із головою МЗС Кулебою і запевнив, що США нададуть все потрібне Україні для захисту своєї незалежності.

"Я розмовляв сьогодні з Дмитром Кулебою, щоб підкреслити відданість Сполучених Штатів суверенітету та територіальній цілісності України, а також надати Україні те, що їй потрібно для захисту своєї незалежності та захисту її народу", — написав Блінкен.

Раніше Дмитро Кулеба заявив, що в Палаті представників США, попри політичне протистояння, буде вдосталь голосів за закон, який надасть Україні додаткову підтримку.

ATACMS для України

Комітет із закордонних справ Палати представників Конгресу США 21 червня ухвалив проєкт резолюції, який закликає уряд передати Україні ATACMS.

22 вересня телеканал NBC News поінформував, що Байден під час зустрічі зі Зеленським пообіцяв надати "невелику кількість" ATACMS.

Своєю чергою The Washington Post написала, що Білий дім близький до рішення поставити ATACMS із касетною бойовою частиною. Газета пояснювала, що таких ракет у США більше, ніж оснащених "унітарною" БЧ.

Згодом Financial Times із посиланням на джерела вказувала, що адміністрація Байдена ухвалила рішення відправити в Україну ракети ATACMS ще до візиту Зеленського, але не хотіла про це оголошувати.

3 жовтня Bloomberg стверджувало, що у Пентагоні заявили про готовність передати Україні частину ракет ATACMS, як тільки американський президент Джо Байден ухвалить відповідне рішення.

ATACMS (Army Tactical Missile System) — це американський оперативно-тактичний ракетний комплекс із балістичною ракетою, які виробляє компанія Lockheed Martin. Армійський тактичний ракетний комплекс в залежності від модифікації вражає цілі на відстані від 165 до 300 кілометрів, пише виробник.

Це клас ракет "земля-земля", тобто запускаються з землі та вражають наземні цілі. ATACMS не тільки далекобійні, а й високоточні.

Однак головне, що для запуску ракет призначені пускові установки М142 HIMARS та M270 MLRS, які Україна використовує у захисті території від Росії.

На початок