Словаччина відправила війська до кордону з Угорщиною

Словаччина відправила війська до кордону з Угорщиною

ЗМІ
Роберт Фіцо, Словаччина, міграція
Прем’єр-міністр Словаччини і лідер проросійської партії "Smer" Роберт Фіцо під час пресконференції за результатами парламентських виборів, 1 жовтня 2023 року у Братиславі, Словаччина. Фото: AP

Новостворений уряд Словаччини оголосив про розгортання сотень поліцейських та військових уздовж угорського кордону, щоб стримувати зростаючу кількість нелегальних мігрантів.

Про це пише Deutsche Welle.

Новопризначений прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо заявив, що нелегальну міграцію необхідно контролювати. Він зазначив, що в країну можуть потрапити люди, пов'язані з "терористичними" групами.

Фіцо не повідомив деталей розгортання, проте відвідав один із пунктів пропуску в 30 жовтня пізно ввечері, щоб ознайомитись із заходами.

"Ми хочемо надіслати чіткий сигнал, що з новим урядом з'явився новий підхід до нелегальної міграції", — сказав міністр внутрішніх справ Матус Сутай Есток.

Звертаючись до журналістів, він додав, що для захисту прикордонних районів з Угорщиною будуть розгорнуті "великі сили".

5 жовтня попередній уряд Словаччини відновив вибіркові перевірки на кордоні з Угорщиною. Рішення було прийнято після того, як сусіди з ЄС Австрія, Чехія та Польща знову запровадили контроль на своїх словацьких кордонах, щоб стримати міграцію.

Проблеми Європейського Союзу із мігрантами

На тлі постійних воєнних конфліктів та економічної нестабільності до Європи намагаються потрапити все більше жителів Близького сходу та країн Африки. Багато хто намагається нелегально потратити до ЄС через море та сусідні країни. Найбільше таких шукачів кращого життя у Німеччині, Франції, Італії та Скандинавії.

На фоні повномасштабного вторгнення РФ в Україну мільйони українців стали біженцями у Європі. Для їх підтримки ЄС виділяє гроші на освіту, харчування, житло та побут.

Проте міграційна проблема стала погіршуватися на фоні війни між Ізраїлем та Сектором Гази. Для цього постпреди країн Євросоюзу досягли домовленості щодо реформування міграційної політики.

Угода передбачає, що такі держави, як Італія, які приймають багато мігрантів із Середземномор'я, можуть прискорити процедури надання притулку, а також звертатися за оперативною допомогою до колег з ЄС, включаючи фінансову допомогу і переселення.

Польща та Угорщина, які виступають категорично проти прийому будь-яких людей, що прибувають з Близького Сходу та Африки, проголосували "проти" угоди, в той час, як Австрія, Чехія та Словаччина утрималися. Рішення було прийнято більшістю голосів.

23 вересня міністерка внутрішніх справ Німеччини Ненсі Фезер заявила, що країна планує запровадити постійний контроль на кордоні з Польщею та Чехією, аби зупинити нелегальну міграцію.

6 вересня очільник уряду Словаччини Людовіт Одор заявив, що влада країни відділить майже 500 військовослужбовців, щоб допомогти поліції контролювати зростаючий потік мігрантів, які перетинають кордон з боку Угорщини. Свій контроль на кордоні посилила також й Італія.

На початку жовтня канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що потрібна масова депортація нелегальних мігрантів з країни.

На початок