Італія відновила контроль на кордоні зі Словенією

Італія відновила контроль на кордоні зі Словенією

Італія відновила контроль на кордоні зі Словенією
Прем'єр-міністерка Італії Джорджа Мелоні. Фото: AP

Уряд Італії оголосив про відновлення контролю на внутрішньому сухопутному кордоні зі Словенією.

Про це повідомляє італійський уряд.

У повідомленні йдеться про посилення контролю на кордонах Європи після нападу бойовиків угруповання ХАМАС на Ізраїль. Також це вплинуло на збільшення нелегальних мігрантів до ЄС.

У 2023 році до Італії намагалися прорватися понад 140 тисяч мігрантів — це на 85% більше, порівняно з 2022 роком.

"Згідно з національними оцінками, поліцейські заходи на італійсько-словенському кордоні недостатні для гарантування необхідної безпеки. Захід буде введено в дію з 21 жовтня протягом 10 днів з можливістю продовження відповідно до Регламенту ЄС", — йдеться у заяві.

Рішення про відновлення прикордонного контролю Італія і Словенія узгодили між собою, після чого повідомили про це Європейську комісію відповідно до правил Шенгенської зони.

Проблеми Європейського Союзу із мігрантами

На тлі постійних воєнних конфліктів та економічної нестабільності до Європи намагаються потрапити все більше жителів Близького сходу та країн Африки. Багато хто намагається нелегально потратити до ЄС через море та сусідні країни. Найбільше таких шукачів кращого життя у Німеччині, Франції, Італії та Скандинавії.

На фоні повномасштабного вторгнення РФ в Україну мільйони українців стали біженцями у Європі. Для їх підтримки ЄС виділяє гроші на освіту, харчування, житло та побут.

Проте міграційна проблема стала погіршуватися на фоні війни між Ізраїлем та Сектором Гази. Для цього постпреди країн Євросоюзу досягли домовленості щодо реформування міграційної політики.

Угода передбачає, що такі держави, як Італія, які приймають багато мігрантів із Середземномор'я, можуть прискорити процедури надання притулку, а також звертатися за оперативною допомогою до колег з ЄС, включаючи фінансову допомогу і переселення.

Польща та Угорщина, які виступають категорично проти прийому будь-яких людей, що прибувають з Близького Сходу та Африки, проголосували "проти" угоди, в той час, як Австрія, Чехія та Словаччина утрималися. Рішення було прийнято більшістю голосів.

23 вересня міністерка внутрішніх справ Німеччини Ненсі Фезер заявила, що країна планує запровадити постійний контроль на кордоні з Польщею та Чехією, аби зупинити нелегальну міграцію.

6 вересня очільник уряду Словаччини Людовіт Одор заявив, що влада країни відділить майже 500 військовослужбовців, щоб допомогти поліції контролювати зростаючий потік мігрантів, які перетинають кордон з боку Угорщини.

На початок