В Одесі стартував інклюзивний велопробіг для людей із вадами зору

В Одесі стартував інклюзивний велопробіг для людей із вадами зору

В Одесі стартував інклюзивний велопробіг для людей із вадами зору
. Фото: Суспільне Одеса

Шостий благодійний велопробіг на тандемах Велосипед, призначений для двох людей, що сидять одна за одною."Бачу. Можу. Допоможу" стартував в Одесі. У ньому беруть участь понад 20 людей, у кожній парі – одна людина з вадами зору, розповіла кореспондентка Суспільного.

Учасники вирушили о 12:00 з Куликового поля в Одесі. Організатор велопробігу Василь-Тарас Лучка розповів, що через карантин порівняно з минулим роком учасників стало менше.

"Ми на велосипедах-тандемах катаємося по Україні разом з незрячими людьми. Перший велопробіг у нас був зі Львова до Києва і знову до Львова по колу. А цього року, оскільки обставини не дозволяють зробити щось більш масштабне, ми вирішили зробити невеличкий пробіг по Одеській області", – поділився Лучка.

В Одесі стартував велопробіг на тандемах
Василь-Тарас Лучко. Фото: Суспільне Одеса

За словами Василя-Тараса, цей вид спорту навчає довіряти один одному та працювати в команді. "Це буде наш перший велопробіг, під час якого ми будемо жити з власними наметами", – пояснив організатор.

Читайте також: "До Полтави прибули учасники всеукраїнського велопробігу ветеранів"

Івану Стрельцову 38 років. Він уже вшосте бере участь у веломарафоні. Чоловік розповів, що разом із друзями часто влаштовує прогулянки на велосипеді. Востаннє вони їздили з Одеси до Білгорода-Дністровська і назад за один день.

В Одесі стартував велопробіг на тандемах
Іван Стрєльцов. Фото: Суспільне Одеса

"Це просто велопробіг, в якому хочемо довести, що людина з обмеженими можливостями теж може їздити на велосипеді. Але тільки трішечки потрібно, як-то кажуть, спеціальний велосипед – тандем. І підібрати собі активного друга, який також полюбляє велосипед і їздити", – розповів Іван.

Цьогоріч чоловік запросив на велопробіг свого друга Дмитра Ципка.

В Одесі стартував велопробіг на тандемах
Дмитро Ципко. Фото: Суспільне Одеса

"Ми дуже добре контактуємо, відчуваємо і чуємо один одного. Треба синхронно їхати, відчувати темп один одного, настрій. З практикою це все приходить", – пояснив Дмитро.

Як розповіла ще одна учасниця заходу Вікторія Лучка, той, хто везе людину з вадами зору, повинен впевнено керувати велосипедом. Умінням взаємодіяти можна оволодіти під час самої їзди.

В Одесі стартував велопробіг на тандемах
Вікторія Лучко. Фото: Суспільне Одеса

"Багато хто з незрячих учасників любить, аби йому описували, якою дорогою проїжджає велосипед, що знаходиться навколо. Головне навчитися однаково зупинятися і починати їзду, це дуже важливо", – зазначила Вікторія.

Інклюзивний велопробіг триватиме чотири дні. За цей час учасники планують проїхати Одеською областю через Куяльницький лиман, Нижньодністровський національний парк, Затоку та піщану косу на Лебедівці. За словами організаторів, участь у заході беруть мешканці Львова, Дніпра, Одеси, Києва та Вінниці.

На початок