Російська ПВК "Редут" активно вербує жінок на війну в Україні — британська розвідка

Російська ПВК "Редут" активно вербує жінок на війну в Україні — британська розвідка

армія РФ
Ілюстративне фото військовослужбовців на плацу. Фото: Getty Images

Російська державна приватна військова компанія (ПВК) "Редут" вперше цілеспрямовано намагається завербувати жінок для участі у війні проти України.

Про це повідомляє Міноборони Великої Британії.

У британській розвідці зазначили, що нещодавні рекламні оголошення в соцмережах закликали жінок-новобранців приєднатися до батальйону "Борз", який входить до складу російської ПВК "Редут", щоб працювати снайперами та операторами безпілотників. У відомстві вважають, що "Редут" безпосередньо спонсорується Головним управлінням розвідки Росії.

У березні 2023 року міністр оборони Росії Сергій Шойгу заявив, що в Україні дислоковано 1100 жінок, що дорівнює лише приблизно 0,3% її збройних сил. Як зазначається в оголошенні "Редут", наразі вони задіяні у сфері медичної підтримки та харчування.

"Залишається незрозумілим, чи спробують офіційні сили оборони Росії наслідувати їхній приклад і відкриють більше бойових ролей для жінок. Під час поточного конфлікту жінки рідко брали участь у бойових діях на передовій у проросійських силах. Проте під час Другої світової війни в радянських військах існувала сильна традиція жінок-снайперів та інших бойових підрозділів", — йдеться у звіті.

На початок