Цей листопад і грудень мають стати вагомими для України — Зеленський

Цей листопад і грудень мають стати вагомими для України — Зеленський

Цей листопад і грудень мають стати вагомими для України — Зеленський
Президент України Володимир Зеленський під час вечірнього звернення 29 жовтня, фото: Офіс президента

Цей листопад і грудень мають стати вагомими для України, зокрема що стосується нових оборонних пакетів та стосунків з Європейським Союзом.

Про це сказав президент України Володимир Зеленський під час вечірнього звернення 29 жовтня.

"Готуємо й міжнародні заходи, заплановані в Україні. Активність нашої роботи з партнерами буде незмінною", — сказав він.

Також Зеленський підбив підсумки зустрічі на Мальті. За його словами, погодження заяви співголів саміту є правильним сигналом.

"Хоч би що відбувалось у світі, головне – це єднання заради реальної сили міжнародного права, бо це – єднання заради справедливості для України та всіх країн і народів, які можуть зазнати агресії", — додав президент.

На Мальті відбулася третя зустріч радників із питань національної безпеки та радників із зовнішньої політики щодо імплементації української "формули миру". Учасники обговорили ядерну, продовольчу та енергетичну безпеку, звільнення всіх полонених і депортованих, а також відновлення територіальної цілісності України та світового порядку.

У третій зустрічі взяли участь дипломати з 66 країн та міжнародних організацій. Зокрема, до неї долучилися делегації багатьох держав Азії, Африки, Латинської Америки. У попередній зустрічі брали участь 42 делегації.

За підсумками саміту співголови від України та Мальти також опублікували спільну заяву. У тексті зокрема наголошується, що мир має базуватися на принципах Статуту ООН, повазі до суверенітету й територіальної цілісності України, відповідних резолюціях Генеральної Асамблеї ООН та міжнародному праві.

Що відомо про "мирні саміти" у Данії та Саудівській Аравії щодо України

26 червня у столиці Данії Копенгагені відбулася мирна конференція щодо України. Окрім представників кількох західних країн, у заході також взяли участь дипломати з країн глобального Півдня — зокрема, Китаю, Індії, Бразилії та Південної Африки. Згідно з повідомленнями, головною метою було заручитися підтримкою цих країн, які досі займали переважно нейтральну або стриману позицію щодо війни в Україні.

29 липня ЗМІ повідомили, що на початку серпня Саудівська Аравія має намір прийняти у себе мирні переговори щодо війни в Україні, на які прибудуть високопосадовці з 30 країн. Росія не буде на них представлена, однак до заходу долучаться Індія та Китай.

Президент Мексики Андрес Мануель Лопес Обрадор 1 серпня заявив, що готовий приєднатися до зустрічі, яку скликає Саудівська Аравія щодо України, лише у випадку, якщо туди запросять і Росію.

Своєю чергою у Державному департаменті США поінформували, що візьмуть участь у мирних переговорах щодо України в Саудівській Аравії.

5 серпня у столиці Саудівської Аравії Джидді розпочалася зустріч щодо пошуку шляхів припинення війни в Україні. Українську делегацію у Джидді очолив керівник Офісу президента Андрій Єрмак. Як повідомили в ОПУ, учасники саміту погодилися продовжити роботу на різних представницьких рівнях задля встановлення справедливого та всеосяжного миру.

Що передбачає українська "формула миру"

11 жовтня 2022 року президент України Володимир Зеленський озвучив лідерам країн "Групи семи" (G7) "формулу миру" для подолання російської загрози. Вона зокрема передбачає оборонну підтримку України, захист територіальної цілісності та покарання винних у збройній агресії. Також формула передбачає протидію екоциду та фіксацію завершення війни.

"Формула миру" включає 10 пунктів:

  1. Радіаційна та ядерна безпека.
  2. Продовольча безпека.
  3. Енергетична безпека.
  4. Звільнення всіх полонених і депортованих.
  5. Виконання Статуту ООН і відновлення територіальної цілісності України та світового порядку.
  6. Виведення російських військ і припинення бойових дій.
  7. Повернення справедливості.
  8. Протидія екоциду.
  9. Недопущення ескалації.
  10. Фіксація закінчення війни.

Наприкінці грудня глава МЗС РФ Сергій Лавров заявив, що Росія не вестиме переговори на основі "формули миру" Зеленського.

На початок