В Офісі президента розповіли про перемовини на конференції у Джидді

В Офісі президента розповіли про перемовини на конференції у Джидді

Важливо
Water Front Park у Джидді, Саудівська Аравія
Water Front Park у Джидді, Саудівська Аравія. Фото: АР

У Джидді у Саудівській Аравії відбувся мирний саміт щодо принципів відновлення "сталого й справедливого миру" для України, розмова була "відкритою та чесною".

Про це повідомляє пресслужба Офісу президента.

За дорученням президента Володимира Зеленського українську делегацію у Джидді очолив керівник Офісу президента Андрій Єрмак.

"Ми мали дуже продуктивні консультації щодо ключових принципів, на яких має будуватися справедливий і міцний мир. У нас була надзвичайно чесна, відкрита розмова, під час якої представники кожної країни могли озвучити свою позицію й бачення. Були різні погляди, але всі присутні засвідчили відданість своїх країн принципам Статуту ООН, міжнародного права та поваги до суверенітету й непорушності територіальної цілісності держав. І саме на цих принципах побудована "формула миру" президента Зеленського, про яку ми докладно розповіли", – зазначив Андрій Єрмак.

Загалом у Джидді було представлено понад 40 держав, що майже втричі більше, ніж на консультаціях у Копенгагені.

"Це свідчить про надзвичайну зацікавленість світу у встановленні стійкого й тривалого миру", — додали в Офісі президента.

Сторони погодилися продовжити роботу на різних представницьких рівнях задля встановлення справедливого та всеосяжного миру.

5 серпня у Саудівській Аравії у місті Джидда розпочалася зустріч щодо пошуку шляхів припинення війни в Україні.

Що відомо про переговори в Саудівській Аравії щодо України

29 липня ЗМІ повідомили, що на початку серпня Саудівська Аравія має намір прийняти у себе мирні переговори щодо війни в Україні, на які прибудуть високопосадовці з 30 країн. Росія не буде на них представлена, однак до заходу долучаться Індія та Китай.

Президент Мексики Андрес Мануель Лопес Обрадор 1 серпня заявив, що готовий приєднатися до зустрічі, яку скликає Саудівська Аравія щодо України, лише у випадку, якщо туди запросять і Росію.

Своєю чергою у Державному департаменті США поінформували, що візьмуть участь у мирних переговорах щодо України в Саудівській Аравії.

На початок