Мексика закликає запросити Росію на зустріч щодо України у Саудівській Аравії

Мексика закликає запросити Росію на зустріч щодо України у Саудівській Аравії

Мексика закликає запросити Росію на зустріч щодо України у Саудівській Аравії
. Президент Мексики Андрес Мануель Лопес Обрадор виступає в Національному палаці в Мехіко, 10 січня 2023 р. Фото: АР

Президент Мексики Андрес Мануель Лопес Обрадор заявив, що країна готова приєднатися до зустрічі, яку скликає Саудівська Аравія щодо України, лише у випадку, якщо туди запросять і Росію.

Про це повідомляє агентство Reuters.

"Якщо буде згода і з боку України, і з боку Росії шукати рішення для досягнення миру, ми будемо брати участь", — сказав президент про зустріч, яку, за повідомленнями, планує провести Саудівська Аравія на початку серпня.

На цій зустрічі країни Заходу намагаються заручитися підтримкою великих країн, багато з яких дотримуються нейтралітету, щодо війни Росії проти України. Зокрема, на зустріч запрошують Китай, Індонезію, Єгипет, Мексику, Бразилію, Чилі, Замбію.

Президент Мексики, коментуючи запрошення, закликав припинити “ірраціональну” війну в Україні.

"Ми не хочемо, щоб російсько-українська війна тривала, це дуже нераціонально. Єдиний, хто від цього виграє, це військова промисловість", — сказав мексиканський лідер.

Мексика заявляла, що зберігає нейтралітет у питанні російської війни в Україну. Президент країни відмовився долучитись до міжнародних санкцій проти Росії. Країна також утрималась від голосування в ООН за виключення Росії з Ради безпеки ООН.

Що відомо про переговори в Саудівській Аравії щодо України

Саудівська Аравія планує провести переговори між Заходом, Україною і ключовими країнами, що розвиваються, 5-6 серпня в Джидді. Очікується, що високопосадовці з 30 країн візьмуть участь у переговорах. За інформацією ЗМІ, Росія на зустріч не запрошена.

У червні в Копенгагені, де також збиралися радники лідерів держав, як кажуть джерела Wall Street Journal, Київ намагався переконати країни, що розвиваються, підтримати мирний план президента Володимира Зеленського з 10 пунктів. Він, зокрема, передбачає, що будь-які переговори можуть розпочатися лише після повернення всіх окупованих Росією територій, включаючи анексований Крим, та виведення російських військ із усіх окупованих ними регіонів.

На початок