Перейти до основного змісту
Ердоган звинуватив Захід у тому, що відбувається у Секторі Гази

Ердоган звинуватив Захід у тому, що відбувається у Секторі Гази

Президент Туреччини Реджеп Ердоган на мітингу у Стамбулі
. Президент Туреччини Реджеп Ердоган на мітингу у Стамбулі, 28 жовтня 2023 рік. Скриншот з відео

Президент Туреччини Реджеп Ердоган заявив, що його країна переживає за "апокаліпсис, який відбувається у Секторі Гази". Він також звинуватив Захід у тому, що відбувається у Газі.

Про це Реджеп Ердоган сказав під час виступу на багатотисячному мітингу, який відбувся 28 жовтня у Стамбулі, в аеропорту імені Ататюрка, передає Anadolu.

"Захід несе найбільшу відповідальність за різанину в Газі. Різанина в Газі — це справа рук Заходу в цілому, — сказав президент Туреччини.

Ердоган також сказав, що "ми проливаємо сльози за багато географічних регіонів — від Криму до Карабаху, від Боснії до Кіркука, від Палестини до Туркестану, від Афганістану до Чечні" і наголосив, що дехто сприймає Газу, як далеке, місце, яке не має до "нас жодного відношення".

"Ми не лише засуджуємо різанину в Газі, ми також захищаємо нашу власну незалежність і майбутнє. Коли я сказав, що ХАМАС не є терористичною організацією, Ізраїль був дуже стурбований. Ми висловили це відкрито і чітко", — сказав Ердоган.

Він також наголосив, що Туреччина нічого не винна Ізраїлю.

"Захід вам винен, але Туреччина вам нічого не винна. Ось чому ми говоримо це так легко. Я говорю так, тому що Туреччина вам нічого не винна. Пошкребіть під концепціями, які висловлюють ізраїльські керівники на найвищому рівні, і ви знайдете карту зради, яка містить в собі територію нашої країни", — сказав Ердоган.

Він також заявив, що Анкара веде роботу з визнання Ізраїлю "воєнним злочинцем".

25 жовтня Реджеп Ердоган заявив, що Анкара не вважає ХАМАС терористичною організацією і висловив готовність Туреччини стати державою-гарантом для Палестини.

Що відомо про вторгнення ХАМАСу в Ізраїль

Вранці 7 жовтня, бойовики руху ХАМАС вторглися на територію Ізраїлю із Сектора Гази, узявши під контроль кілька населених пунктів у прикордонній зоні та захопивши десятки заручників. У відповідь ЦАХАЛ розпочав проти бойовиків контртерористичну операцію. Наступного дня, 8 жовтня, у країні ввели воєнний стан, скасовані усі авіарейси.

Вранці 9 жовтня речник армії Ізраїлю сказав, що ЦАХАЛ відновив контроль над усіма прикордонними містами Гази, з яких розпочався наступ бойовиків, а очільника ХАМАСу Ях'ю Сінвара збираються ліквідувати.

ХАМАС затримав близько 150 заручників після свого наземного вторгнення, серед них діти, люди похилого віку та молодь. Він попередив, що почне вбивати заручників кожного разу, коли Ізраїль завдасть удару по цивільній цілі в Газі без попередження.

9 жовтня також міністр оборони Ізраїлю Йоав Ґаллант заявив про "повну облогу" Сектору Гази в межах боротьби з терористичним угрупованням ХАМАС, зокрема й про знеструмлення регіону. При цьому ЦАХАЛ продовжує завдавати ударів по регіону.

11 жовтня у Секторі Гази припинилося постачання електроенергії. Це сталося після того, як на єдиній електростанції закінчилося паливо. 12 жовтня міністр енергетики Ізраїлю Ісраель Кац заявив, що Сектор Гази залишатиметься без світла, води та палива, поки не будуть звільнені заручники з Ізраїлю.

13 жовтня Армія оборони Ізраїлю закликала цивільних мешканців міста Газа евакуюватися у південному напрямку "задля власної безпеки та захисту".

Контрольно-пропускний пункт Рафах, який є основним пунктом виїзду з непідконтрольної Ізраїлю території Гази, згідно з повідомленнями офіційних осіб в Газі і єгипетських джерел, був закритий з 10 жовтня після ізраїльських бомбардувань Сектору Гази. Генсек ООН Антоніу Гуттереш закликає відкрити гуманітарні коридори і звільнити заручників, яких захопили бойовики ХАМАСу.

Ввечері 17 жовтня ХАМАС звинуватив Ізраїль в атаці на лікарню в Секторі Гази. Внаслідок влучання ракети загинули понад 500 людей, сотні людей отримали травми.

Що відомо про ізраїльсько-палестинський конфлікт

В 1967 році Ізраїль окупував Східний Єрусалим та Західний берег, більшу частину Сирійських Голанських висот, а також Сектор Гази та Єгипетський півострів Синай.

15 серпня 2005 року в рамках плану одностороннього розмежування, Ізраїль почав евакуацію єврейських поселенців (8500 осіб) і військ з району. До 22 серпня Сектор Гази покинули всі єврейські поселенці. 12 вересня був виведений останній ізраїльський солдат, що завершило 38-річну ізраїльську окупацію Сектора Гази. Проте протягом всього часу до сьогодні між регіонами велися атаки з повітря.

Останні новини про перебіг подій в Ізраїлі і Секторі Гази читайте тут.

Топ дня
Вибір редакції
На початок