У Львові з Пагорба Слави демонтували радянський напис

У Львові з Пагорба Слави демонтували радянський напис

У Львові з Пагорба Слави демонтували радянський напис
Демонтаж радянського напису. Львівська міська рада

У Львові з меморіального комплексу "Пагорб Слави" демонтували напис, який прославляв радянських солдатів. За допомогою крану зняли букви, що були розташовані при вході до комплексу. Їх передадуть до експозиції музею "Територія терору".

Про це повідомила в. о. начальника охорони історичного середовища Львова Наталія Алєксєєва.

"Ще один крок до очищення від тоталітарних символів і мови у просторі "Пагорб Слави". Це ще не кінець, решта об’єктів цього простору невдовзі спочинуть в музеї. Щоб остаточно дати життя простору – проходимо процедуру аналогічну як по Марсовому полю", — каже посадовиця.

Букви, які утворювали напис
Букви, які утворювали напис. Львівська міська рада

На території меморіалу є поховання радянських солдатів часів Другої світової війни. Офіційно на пагорбі похований 321 військовий. Їх останки планують перепоховати.

"Ми зараз замовили документацію на перенесення – після цього вона повинна пройти обласну комісію, потім на Мінкульт. І після того вже дозволи отримаємо комісії на ексгумацію і перенесення", — каже Наталія Алєксєєва.

Що саме буде у майбутньому на місці "Пагорба Слави", обговорюватимуть із архітекторами, урбаністами та громадою міста, додає жінка.

На початок