У Львові до музею "Територія терору" перенесли ще один пам'ятник радянської спадщини

У Львові до музею "Територія терору" перенесли ще один пам'ятник радянської спадщини

У Львові до музею "Територія терору" перенесли ще один пам'ятник радянської спадщини
Експонати у музеї "Територія терору" у Львові. Фото: Суспільне Львів

Радянський пам’ятник "Воїн", що демонтували у Винниках, перенесли до музею "Територія Терору". Скульптура була виготовлена на Львівській кераміко-скульптурній фабриці. Про це Суспільному розповів головний зберігач фондів музею "Територія терору" Тарас Різун.

Пам'ятник "Воїн" демонтували у межах деколонізації.

"За останній час ми маємо два надходження: 28 червня з Брюховичів надійшла "Мати-Батьківщина", яка тримає на руках воїна, і минулої суботи з Винників надійшла скульптура "Воїн", — каже комунікаційна менеджерка музею "Територія терору" Любов Гоцуляк.

Пам’ятник, який демонтували у Винниках, став 60-м експонатом у колекції радянської монументальної спадщини музею.

"Про композицію "Мати-Батьківщина" із воїном на руках з Брюховичів і "Воїна" з Винників відомо дуже мало поки що. Знаємо, що вони виготовлені на Львівській кераміко-скульптурній фабриці. Перший об’єкт з Брюховичів датований 1956 роком, а другий — невідомо. І практично більше нічого не знаємо", — каже головний зберігач фондів музею "Територія терору" Тарас Різун.

територія терору
Експонати у львівському музеї "Територія терору". Фото: Суспільне Львів

За словами Тараса Різуна, у колекції радянського монументального мистецтва є пам’ятники, серія горельєфів з Монумента слави, вітражі, мозаїки радянського періоду і фонтан "Кульбаба".

"За часів незалежності України почався процес очищення громадського і міського простору від маркерів тоталітарного минулого, від комуністичної спадщини. Цей процес вилився в демонтаж багатьох меморіальних об’єктів, багатьох пам’ятників. До нашого музею першою потрапила меморіальна дошка західноукраїнським письменникам лівого спрямування Тудуру і Гаврилюку, вона висіла на вулиці Дорошенка", — каже Тарас Різун.

територія терору
Експонати у львівському музеї "Територія терору". Фото: Суспільне Львів

Наступним у Львівській громаді планують демонтувати ще один радянський пам’ятник у Брюховичах. Його теж передадуть у музей "Територія терору".

"Коли вони стоять в музеї, як музей "Територія терору", тоді чітко пояснює для чого режим встановлював ті чи інші пам’ятки. Такий музей був створений ще раніше, а зараз він має ще один додатковий зміст, оскільки він акумулює в собі всі ці об’єкти і чітко транслює, що режим робив і яку пропаганду він хотів робити", — говорить перший заступник міського голови Львова Андрій Москаленко.

На початок