Боєприпаси з КНДР вже на складах на заході Росії — британська розвідка

Боєприпаси з КНДР вже на складах на заході Росії — британська розвідка

Кім Чен Ин
Лідер Північної Кореї Кім Чен Ин інспектує завод з виробництва боєприпасів, фото: KCNA

Попри те, що Росія офіційно заперечує нещодавні повідомлення, можна сказати, що північнокорейські боєприпаси вже потрапили на склади боєприпасів на заході РФ. Ці склади забезпечують військові операції Росії в Україні.

Про це повідомляє Міноборони Великої Британії.

"Якщо Північна Корея збереже нещодавні масштаби та темпи військових постачань (понад 1000 контейнерів за останні кілька тижнів), вона стане одним із найважливіших іноземних постачальників зброї для Росії поряд з Іраном та Білоруссю", — зазначили у британській розвідці.

У відомстві зазначають, що наразі незрозуміло, що Росія погодилася надати КНДР натомість.

"Навряд чи повний пакет був завершений; Цілком імовірно, це була одна з головних тем для обговорення під час нещодавніх візитів російського керівництва до Північної Кореї", — йдеться у звіті.

Раніше канал CBS News повідомив КНДР почала постачати артилерію до Росії для війни проти України.

США, Японія та Південна Корея виступили зі спільною заявою у якій підтвердили постачання КНДР військового обладнання та боєприпасів до Росії.

Що відомо про приїзд Кім Чен Ина у Росію

12 вересня Кім Чен Ин в'їхав у Росію на своєму поїзді та прибув на станцію Хасан на кордоні КНДР та РФ, а згодом провів зустріч із Путіним, спілкування тривало близько чотирьох годин, після чого лідер Північної Кореї поїхав.

17 вересня президент Південної Кореї Юн Сок Йоль заявив, що потенційна військова співпраця між Північною Кореєю та Росією є незаконною.

Що відомо про постачання КНДР зброї до РФ

У січні США оприлюднили розсекречені фотографії вагонів, які прямували в Росію з Північної Кореї і ймовірно перевозили зброю для російської армії, зокрема для ПВК "Вагнер".

У червні Кім Чен Ин пообіцяв "триматися за руку" з Путіним і зміцнювати стратегічне співробітництво між державами.

4 серпня координатор Ради нацбезпеки Білого дому Джон Кірбі заявив, що Сполучені Штати отримали розвіддані, які вказують на спроби Росії придбати у Північної Кореї партію снарядів для використання у війні проти України.

Радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван заявив, що КНДР "заплатить ціну", якщо надасть Росії зброю для війни проти України.

10 вересня посланні з нагоди 75-ї річниці заснування КНДР Путін заявив, що прагне побудувати міцніші зв'язки з Північною Кореєю "на всіх фронтах".

На початок