Постачав неякісну форму для ЗСУ — у Києві судитимуть директора швейної фабрики

Постачав неякісну форму для ЗСУ — у Києві судитимуть директора швейної фабрики

У Києві судитимуть директора швейної фабрики за неякісний одяг для ЗСУ за 35 млн грн
Приміщення швейної фабрики, яка фігурує у кримінальній справі про поставку неякісного військового одягу. Фото: Офіс генпрокурора

Правоохоронці завершили розслідування справи про постачання неякісного форменого одягу в одну з військових частин Збройних сил України. Директора швейної фабрики судитимуть за підозрою у розтраті майна – за виконання держзамовлення підприємство отримало 35 млн грн.

Про це інформує Київська міська прокуратура.

За даними слідства, у 2022 році військова частина і швейна фабрика уклали договір на постачання зимових курток та літніх одностроїв для ЗСУ на загальну суму понад 35 млн грн. За умовами контракту, зимова форма мала бути утепленою і вітрозахисною.

Компанія отримала спочатку 5 млн грн передплати, а після поставки товару — решту суми, вказаної у договорі. Однак, за висновками експертів, пошитий на фабриці одяг для військових виявився неналежної якості — не відповідає технічним умовам і не може використовуватись за призначенням. Через це державний бюджет зазнав збитків на понад 35 млн грн.

У серпні директору швейної фабрики оголосили підозру за ч. 5 ст. 191Привласнення, розтрата майна в особливо великих розмірах або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем КК України. Нині ж матеріали справи скеровані для розгляду до суду. Санкція статті передбачає від 7 до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Матеріали щодо можливих співучасників виділені в окреме кримінальне провадження, процесуальне керівництво в якому здійснює Спецпрокуратура у сфері оборони Центрального регіону.

Що відомо про викриття зловживань, пов'язаних із постачаннями для армії

Приватному підприємцю з Києва повідомили про підозру. Йому інкримінують привласнення майже 7 млн гривень, призначених на закупівлю комп'ютерів для ЗСУ.

Поліція Києва розслідує факти постачання військовим неякісних артснарядів. У зловживанні підозрюють подружжя підприємців, які уклали договір з Міноборони.

У Києві викрили псевдоменеджера магазину, який присвоював гроші військових, що надходили як оплата за амуніцію.

20-річний киянин ошукав трьох волонтерів, які перерахували йому понад 100 тисяч гривень на придбання захисних шоломів, бронежилетів та бронеплит.

Майже 600 тисяч гривень отримав очільник благодійного фонду на Київщині за продаж гуманітарки, яку мали доставити Збройним силам України.

Правоохоронці затримали київського підприємця, який продавав позашляховики, що були ввезені в Україну для потреб захисників.

У Києві правоохоронці затримали підприємця, який продавав гуманітарну допомогу з Європейського Союзу та США і заробив на цьому понад 500 тисяч гривень.

На початок