Депутат правої партії Румунії заявив, що країна евакуювала тисячі українців, але жодного румуна. Уряд відповів

Депутат правої партії Румунії заявив, що країна евакуювала тисячі українців, але жодного румуна. Уряд відповів

ЗМІ
Сіміон звинуватив уряд, що той вивіз з Ізраїлю українців, а румунів — ні. МЗС заперечило
Депутат "Альянсу за об'єднання румунів" Джордже Сіміон. Фото: George Simion/Facebook

Депутат правої партії Румунії Джордже Сіміон написав, що його країна евакуювала з Ізраїлю 3 тисячі українців, але жодного румуна. Але румунське МЗС спростувало заяву депутата.

Про це пише "Радіо Свобода".

Сіміон написав про це у своєму Facebook. Депутат — лідер право-популістської опозиційної партії "Альянс за об'єднання румунів" (Alliance for the Union of Romanians, AUR). Після своєї заяви він також дорікав щодо цього в парламенту прем'єр-міністрові Марчелу Чолаку.

Речник Міністерства закордонних справ Румунії Раду Філіп повідомив виданню "Радіо Свобода", що МЗС надавало адміністративну підтримку громадянам України, які евакуювалися до Румунії з Ізраїлю. На це пішли кошти країни, а пасажири сплачували собі переліт самостійно. Румунія брала участь в евакуації разом з іншими державами ЄС.

Водночас речник сказав, що жоден румунський громадянин в Ізраїлі офіційно не звернувся за допомогою до уряду, щоб покинути Ізраїль. Звернулись із таким проханням 300 румунів у Секторі Гази, але поки безпекова ситуація не дозволяє їх вивезти.

Евакуація українців з Ізраїлю

14 жовтня з Ізраїлю вилетів перший евакуаційний рейс з українцями. На борту перебували 207 громадян України, з них 63 — діти.

Другий евакуаційний борт із 155 українцями вилетів з ізраїльського аеропорту Бен Гуріон (Тель-Авів) до міста румунського міста Клуж 16 жовтня.

Того дня ввечері вилетів третій евакуаційний рейс з 74 українцями на борту.

19 жовтня чартерним рейсом до Румунії відлетів четвертий евакуаційний борт з 79 українцями.

Що відомо про вторгнення ХАМАСу в Ізраїль

Вранці 7 жовтня, бойовики руху ХАМАС вторглися на територію Ізраїлю із Сектора Гази, узявши під контроль кілька населених пунктів у прикордонній зоні та захопивши десятки заручників. У відповідь ЦАХАЛ розпочав проти бойовиків контртерористичну операцію. Наступного дня, 8 жовтня, у країні ввели воєнний стан, скасовані усі авіарейси.

Вранці 9 жовтня речник армії Ізраїлю сказав, що ЦАХАЛ відновив контроль над усіма прикордонними містами Гази, з яких розпочався наступ бойовиків, а очільника ХАМАСу Ях'ю Сінвара збираються ліквідувати.

ХАМАС затримав близько 150 заручників після свого наземного вторгнення, серед них діти, люди похилого віку та молодь. Він попередив, що почне вбивати заручників кожного разу, коли Ізраїль завдасть удару по цивільній цілі в Газі без попередження.

9 жовтня також міністр оборони Ізраїлю Йоав Ґаллант заявив про "повну облогу" Сектору Гази в межах боротьби з терористичним угрупованням ХАМАС, зокрема й про знеструмлення регіону. При цьому ЦАХАЛ продовжує завдавати ударів по регіону.

11 жовтня у Секторі Гази припинилося постачання електроенергії. Це сталося після того, як на єдиній електростанції закінчилося паливо. 12 жовтня міністр енергетики Ізраїлю Ісраель Кац заявив, що Сектор Гази залишатиметься без світла, води та палива, поки не будуть звільнені заручники з Ізраїлю.

13 жовтня Армія оборони Ізраїлю закликала цивільних мешканців міста Газа евакуюватисяу південному напрямку "задля власної безпеки та захисту".

Контрольно-пропускний пункт Рафах, який є основним пунктом виїзду з непідконтрольної Ізраїлю території Гази, згідно з повідомленнями офіційних осіб в Газі і єгипетських джерел, був закритий з 10 жовтня після ізраїльських бомбардувань Сектору Гази. Генсек ООН Антоніу Гуттереш закликає відкрити гуманітарні коридори і звільнити заручників, яких захопили бойовики ХАМАСу.

Ввечері 17 жовтня ХАМАС звинуватив Ізраїль в атаці на лікарню в Секторі Гази. Внаслідок влучання ракети загинули понад 500 людей, сотні людей отримали травми.

Що відомо про ізраїльсько-палестинський конфлікт

В 1967 році Ізраїль окупував Східний Єрусалим та Західний берег, більшу частину Сирійських Голанських висот, а також Сектор Гази та Єгипетський півострів Синай.

15 серпня 2005 року в рамках плану одностороннього розмежування, Ізраїль почав евакуацію єврейських поселенців (8500 осіб) і військ з району. До 22 серпня Сектор Гази покинули всі єврейські поселенці. 12 вересня був виведений останній ізраїльський солдат, що завершило 38-річну ізраїльську окупацію Сектора Гази. Проте протягом всього часу до сьогодні між регіонами велися атаки з повітря.

Останні новини про перебіг подій в Ізраїлі і Секторі Гази читайте тут.

На початок