Окупаційний суд залишив у СІЗО шістьох кримськотатарських активістів з Бахчисараю ще на 3 місяці

Окупаційний суд залишив у СІЗО шістьох кримськотатарських активістів з Бахчисараю ще на 3 місяці

Окупаційний суд залишив у СІЗО шістьох кримськотатарських активістів з Бахчисараю ще на 3 місяці
Кримськотатарські активісти з Бахчисараю, яких затримали після обшуків 24 серпня. Фото: Кримська солідарність

Окупаційний Київський районний суд у Сімферополі залишив під вартою шістьох кримськотатарських активістів з Бахчисараю. Сейдамет Мустафаєв, Ельдар Якубов, Абдулмеджит Сейтумеров, Руслан Асанов, Аметхан Умеров та Ремзі Німетулаєв пробудуть у СІЗО до 23 січня 2024 року.

Читайте цей матеріал кримськотатарською

Про це "Кримській солідарності" повідомили адвокати Еміль Курбедінов, Едем Семедляєв та Сафіє Шабанова.

"У суді ФСБ нічого нового, звісно, не представила. Знову докази про те, що наші підзахисні можуть втекти, що вони жахливі злочинці, вкотре звинувачуються за терористичними статтями", — зазначив адвокат Еміль Курбедінов, який представляє інтереси Абдулмеджита Сейтумерова.

Він зазначив, що фігурантів справи тримають у СІЗО не через ризик втечі, а тому, що чоловіки відмовилися обговорити себе та не погодилися з "ярликами терористів".

У суді захисник також заперечував, що Хізб-ут-Тахрір є терористичною організацією, про що заявляє ФСБ, і що «все звинувачення побудовано на недостовірній інформації».

"Усі доводи, зазначені у клопотанні, — лише припущення та фантазії слідчого. І наявність українського громадянства — це не злочин і не може бути підставою для продовження запобіжного заходу", — додав адвокат Едем Семедляєв.

Нагадаємо, 24 серпня о четвертій ранку російські силовики увірвалися до будинків шістьох кримських татар — Сейдамета Мустафаєва, Ельдара Якубова, Абдулмеджита Сейтумерова, Руслана Асанова, Аметхана Умерова та Ремзі Німетулаєва.

П'ятеро чоловіків — цивільні активісти та багатодітні батьки, а у Сейтумерова нещодавно народилася дитина. Абдулмеджит — рідний брат двох політв'язнів з Бахчисараю Османа та Сейтумера Сейтумерових, заарештованих у березні 2020 року та засуджених до 17 та 14 років позбавлення волі.

Усіх шістьох бахчисарайських активістів неодноразово затримували на акціях на підтримку інших арештованих кримських татар.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram, Viber та у Facebook

На початок