У Криму росіяни проводять обшуки у кримських татар

У Криму росіяни проводять обшуки у кримських татар

Оновлено
У Криму росіяни проводять обшуки у кримських татар
У Криму силовики проводять обшуки у кримських татар. Кримська солідарність

З 4 години ранку в Бахчисараї та Бахчисарайському районі Криму окупаційні силовики проводять обшуки у будинках кримських татар.

Читайте цей матеріал кримськотатарською

Про це повідомляє "Кримська солідарність".

Відомо, що обшуки зараз відбуваються у Руслана Асанова, Сейдамета Мустафаєва, Ремзі Неметулаєва, Абдулмеджита Сейтумерова, Аметхана Умерова та Ельдара Якубова.

Станом на 06:30 ранку окупанти відвезли двох активістів до Сімферополя.

"З самого ранку почала надходити інформація про проведення масових облав у будинках кримських татар мусульман. На даний момент відбуваються обшуки в будинках шістьох активістів, про які я коротко постаралася розповісти. Класичний сценарій репресій та тиску на активізм, позицію, віру", — повідомила у Facebook правозахисниця Муміне Салієва.

UPD_1. 7:50 ранку. У будинках Аметхана Умерова та Ремзі Німетулаєва слідчі заходи завершилися. Родичі повідомили, що їх везуть до управління окупаційної ФСБ у Сімферополі.

UPD_2. "Ми почули звуки та голоси, чоловік сказав до нас прийшли з обшуком. Вони кричали «відкривайте поліція». Чоловік сам їм відчинив двері, вони як зайшли одразу почали вимагати наші телефони. Потім вони зачитали протокол, в якому була озвучена стаття 205.5, зачитали кілька прізвищ. Слідчий був Костін Дмитро Олексійович. Провели обшук, також взяли документи чоловіка — паспорт та документи про освіту. Вилучили два планшети та телефон чоловіка. Діти хворіють на вірусну інфекцію, вони сильно кашляли і плакали. У старшого сина піднялася температура 39, ми викликали швидку. Сказали, що забрали чоловіка на Франка до Сімферополя", — прокоментувала після обшуку Айше Якубова, дружина Ельдара Якубова.

UPD_3. Обшуки тривали до 8 години ранку. Родичів, сусідів та цивільних журналістів співробітники спецслужб та бійці ОМОНу до будинку не підпускали. За розповідями очевидців, людей не підпускали навіть до двору.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram, Viber та у Facebook

На початок