В Ізраїлі закривають філію "Аль-Джазіри". У чому причина

В Ізраїлі закривають філію "Аль-Джазіри". У чому причина

В Ізраїлі закривають філію "Аль-Джазіри"
На цій фотографії, зробленій 1 листопада 2006 року, катарський співробітник арабомовного телеканалу новин "Аль-Джазіра" проходить повз логотип "Аль-Джазіри" в Досі. Фото: AP/Kamran Jebreili

В Ізраїлі вирішили закрити філію катарського телеканалу “Аль-Джазіра” — через шкоду національній безпеці. Уряд затвердив надзвичайні правила, які можуть призвести до закриття офісів "Аль-Джазіри”.

Про це повідомляє видання The Times of Israel.

Зазначається, що уряд затвердив правила, які дозволять йому тимчасово закривати іноземні новинні канали під час надзвичайних ситуацій, таких як нинішня війна з угрупуванням ХАМАС у Газі, якщо він вважає, що канал завдає шкоди національній безпеці.

Міністр зв'язку Ізраїлю Шломо Кархі ініціював ухвалення цих правил, щоб закрити новинний канал "Аль-Джазіра", який, за його словами, завдає шкоди національній безпеці.

Правила мають зворотну силу, тобто трансляції катарської мережі з моменту початку війни можуть бути використані як підстава для рішення про закриття місцевої філії цього пропалестинського інформаційного агентства.

"Ізраїль веде війну на суші, в повітрі, на морі та на фронті публічної дипломатії. Ми жодним чином не допустимо трансляцій, які шкодять безпеці держави... Передачі та репортажі "Аль-Джазіри" є підбурюванням проти Ізраїлю, допомагають ХАМАС-ІДІЛ та терористичним організаціям у їхній пропаганді, а також заохочують до насильства проти Ізраїлю", — заявив Кархі.

Згідно з новими правилами, міністр зв'язку за погодженням з міністром оборони зможе наказати телекомпаніям припинити трансляцію відповідного каналу, закрити його офіси в Ізраїлі, конфіскувати його обладнання, а також закрити його веб-сайт або обмежити доступ до нього, в залежності від місця розташування його сервера.

Рішення має бути схвалене кабінетом безпеки, ґрунтуватися на юридичному висновку служби безпеки про те, що канал справді завдає шкоди національній безпеці, і підлягає перегляду окружним судом.

Таке рішення буде чинним протягом 30 днів, але може бути продовжене на додаткові 30-денні періоди. Надзвичайні правила діятимуть протягом трьох місяців або до офіційного скасування урядом конкретного надзвичайного стану.

Аль-Джазіра — телевізійна мережа зі штаб-квартирою в місті Доха в Катарі. Найбільша телемережа арабською мовою, англомовні передачі також ретранслюються у декількох країнах світу. Мовлення здійснюється за допомогою супутникового зв'язку та інтернету в багатьох регіонах світу.

Що відомо про вторгнення ХАМАСу в Ізраїль

Вранці 7 жовтня, бойовики руху ХАМАС вторглися на територію Ізраїлю із Сектора Гази, узявши під контроль кілька населених пунктів у прикордонній зоні та захопивши десятки заручників. У відповідь ЦАХАЛ розпочав проти бойовиків контртерористичну операцію. Наступного дня, 8 жовтня, у країні ввели воєнний стан, скасовані усі авіарейси.

Вранці 9 жовтня речник армії Ізраїлю сказав, що ЦАХАЛ відновив контроль над усіма прикордонними містами Гази, з яких розпочався наступ бойовиків, а очільника ХАМАСу Ях'ю Сінвара збираються ліквідувати.

ХАМАС затримав близько 150 заручників після свого наземного вторгнення, серед них діти, люди похилого віку та молодь. Він попередив, що почне вбивати заручників кожного разу, коли Ізраїль завдасть удару по цивільній цілі в Газі без попередження.

9 жовтня також міністр оборони Ізраїлю Йоав Ґаллант заявив про "повну облогу" Сектору Гази в межах боротьби з терористичним угрупованням ХАМАС, зокрема й про знеструмлення регіону. При цьому ЦАХАЛ продовжує завдавати ударів по регіону.

11 жовтня у Секторі Гази припинилося постачання електроенергії. Це сталося після того, як на єдиній електростанції закінчилося паливо. 12 жовтня міністр енергетики Ізраїлю Ісраель Кац заявив, що Сектор Гази залишатиметься без світла, води та палива, поки не будуть звільнені заручники з Ізраїлю.

13 жовтня Армія оборони Ізраїлю закликала цивільних мешканців міста Газа евакуюватисяу південному напрямку "задля власної безпеки та захисту".

Контрольно-пропускний пункт Рафах, який є основним пунктом виїзду з непідконтрольної Ізраїлю території Гази, згідно з повідомленнями офіційних осіб в Газі і єгипетських джерел, був закритий з 10 жовтня після ізраїльських бомбардувань Сектору Гази. Генсек ООН Антоніу Гуттереш закликає відкрити гуманітарні коридори і звільнити заручників, яких захопили бойовики ХАМАСу.

Ввечері 17 жовтня ХАМАС звинуватив Ізраїль в атаці на лікарню в Секторі Гази. Внаслідок влучання ракети загинули понад 500 людей, сотні людей отримали травми.

Що відомо про ізраїльсько-палестинський конфлікт

В 1967 році Ізраїль окупував Східний Єрусалим та Західний берег, більшу частину Сирійських Голанських висот, а також Сектор Гази та Єгипетський півострів Синай.

15 серпня 2005 року в рамках плану одностороннього розмежування, Ізраїль почав евакуацію єврейських поселенців (8500 осіб) і військ з району. До 22 серпня Сектор Гази покинули всі єврейські поселенці. 12 вересня був виведений останній ізраїльський солдат, що завершило 38-річну ізраїльську окупацію Сектора Гази. Проте протягом всього часу до сьогодні між регіонами велися атаки з повітря.

Останні новини про перебіг подій в Ізраїлі і Секторі Гази читайте тут.

На початок