В "Укрзалізниці" відкрили кінологічний центр: собак тренуватимуть, щоб посилити безпеку

В "Укрзалізниці" відкрили кінологічний центр: собак тренуватимуть, щоб посилити безпеку

У Києві "Укрзалізниця" відкрила кінологічний центр. Там готуватимуть службових собак для посилення охорони об'єктів та безпеки пасажирів.

Про це повідомляє пресслужба відомства.

Зазначається, що наразі тут виховують, зокрема, 11 бельгійських вівчарок малінуаСобака середнього чи великого розміру, атлетичної худорлявої статури та короткої щільної шерсті. Представників цієї породи часто плутають з німецькою вівчаркою, хоча вони більш квадратні в профіль, з більш тонкими кістками та витонченими головами.. Вони спеціалізуватимуться на пошуку зброї та вибухонебезпечних речовин. Тварини нестимуть службу поряд із досвідченими працівниками воєнізованої охорони "Укрзалізниці".

"Зараз підопічним кінологічного центру по 3,5 місяці, але вже в семимісячному віці вони можуть працювати на великих вокзальних комплексах та інших об'єктах, допомагати виявляти заборонені до перевезення предмети та речовини",— каже керівник Кінологічного центру філії "Відомча воєнізована охорона" АТ "Укрзалізниця" Микола Бойко.

За його словами, впродовж останнього року "Укрзалізниця" посилила контролюючі заходи. Зокрема, на великих вокзалах країни були встановлені автоматизовані системи контролю перевірки пасажирів та їхнього багажу. Це зробили для того, щоб не допустити перевезення незареєстрованої зброї, боєприпасів, вибухонебезпечних та інших заборонених для транспортування речовин.

Наразі до охорони об'єктів "Укрзалізниці" в різних регіонах країни залучаються загалом 125 службових собак різних порід. Серед них: німецькі, бельгійські вівчарки та лабрадори.

У Києві щорічно планують готувати близько 30 підопічних для виконання різних завдань. Загальна кількість собак сягне до тисячі. Для опіки за їхнім здоров'ям також створять ветеринарний центр, підсумували у відомстві.

Що відомо про заходи безпеки на "Укрзалізниці"

На українських вокзалах та в поїздах "Укрзалізниці" восени розпочали роботу маршали залізничної безпеки. Це працівники відомчої воєнізованої охорони компанії, головне завдання яких — контролювати безпекову ситуацію в пасажирських перевезеннях та своєчасно реагувати у разі потреби.

Маршали працюють не публічно. Перші охоронці національного перевізника розпочали свою роботу у вересні, зокрема, на одному з популярних західних напрямків, який наразі потребує більшої уваги для гарантування безпеки пасажирів.

Із 30 червня 2023 року відновила свою роботу воєнізована охорона у пасажирських поїздах "Укрзалізниці"

На початок