Україна очолила список країн з найчастішим використанням криптовалют

Україна очолила список країн з найчастішим використанням криптовалют

Україна очолила список країн з найчастішим використанням криптовалют
Ілюстративне фото: pixabay

Україна посіла перше місце за використанням криптовалют. Так, у межах країни зафіксовано найбільше застосувань віртуальних активів населенням у світі.

Про це повідомляє Міністерство цифрової трансформації з посиланням на дані аналітичної блокчейн-компанії The ChainalysisАналітична блокчейн-компанія, яка надає дані про блокчейн і аналітику державним та фінансовим установам, а також учасникам ринку віртуальних активів. Згідно з повідомленням, для розрахунку індексу застосування криптоактивів населенням використовували критерії:

  • вартість пересланих криптоактивів з розрахунку на душу населення;
  • залишки криптоактивів на адресах (гаманцях) інтернет-користувачів (Україна);
  • Р2Р об'єм транзакцій, розрахований за паритетом купівельної спроможності;
  • об'єм роздрібних транзакцій (<10000$), розрахований за паритетом купівельної спроможності.
Читайте також: "Рік економіки в Україні: гривня, крипта і дефолт"
Компоненти індексу
Компоненти індексу. Мінцифри

Як пояснили у міністерстві, Україна має такі високі показники на ринку віртуальних активів через одну з найбільших спільнот блокчейн-розробників у світі, яка входить до топ-3. Також в Україні спостерігається високий рівень цифрової обізнаності населення (ТОП-5 по безготівкових платежах у світі) та якісний освітній інтелектуальний базис.

Читайте також: "Готівка проти карти. Плюси та мінуси cashless-світу"

За твердженням міністерства, в Україні значна кількість дрібного підприємництва займається посередництвом на міжнародних маркетплейсах, де використовує віртуальні активи для розрахунків. Також віртуальні активи стали зручними для використання українцями через низку обмежень у традиційніших сферах (відсутній фондовий ринок, обмежений доступ до світового ринку капіталів, при цьому вхід у ринок нерухомості високий). Крім того, в Україні є обмеження законодавства та банківської системи по міжнародних переказах.

Що відомо

  • Міністерство цифрової трансформації подало до Верховної законопроєкт, який визначає поняття та особливості оподаткування криптовалют.
  • 6 листопада міністр цифрової трансформації Михайло Федоров оголосив, що в Україну заходить найбільша криптовалютна біржа світу Binance.
На початок