Мінцифри пропонує узаконити криптовалюти

Мінцифри пропонує узаконити криптовалюти

Мінцифри пропонує узаконити криптовалюти
Facebook

Міністерство цифрової трансформації подало до Верховної законопроєкт, який визначає поняття та особливості оподаткування криптовалют.

"Невизначеність правового статусу віртуальних активів стримує вихід на український ринок міжнародних компаній, які працюють у цій сфері, оскільки ризики такої діяльності є для них більш вагомими, ніж можливі прибутки. Як наслідок, державний та місцеві бюджети недоотримують значні кошти податків від операцій з віртуальними активами", - йдеться у пояснювальній записці до законопроєкту "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо оподаткування операцій з криптоактивами".

Зокрема, документ визначає поняття "віртуальний актив", "криптоактив", "операція з криптоактивами", "розподілений реєстр", "токен" та "токен-актив".

Згідно із проєктом закону, пропонується:

  • визначити ставку податку на доходи фізичних осіб для інвестиційного прибутку від продажу криптоактивів строком на 5 років у розмірі 5%
  • інвестиційний прибуток від операцій з криптоактивами розраховувати як позитивну різницю між доходом, отриманим платником податку від продажу криптоактиву, та його вартістю, що визначається із суми документально підтверджених витрат на придбання такого криптоактиву та/або на створення такого криптоактиву
  • операції з продажу криптоактивів не є об'єктом оподаткування податком на додану вартість

"Ми впевнені, що прийняття цього закону створить умови для початку функціонування ринку віртуальних активів у відповідності до законодавства України з врахуванням балансу інтересів суб‘єктів, що здійснюють операції з віртуальними активами, та держави, яка отримає додаткові надходження податків від операцій з віртуальними активами", - зазначили у прес-службі відомства.

Як відомо,

6 листопада міністр цифрової трансформації Михайло Федоров оголосив, що в Україну заходить найбільша криптовалютна біржа світу Binance.

На початок