Міністерство цифрової трансформації подало до Верховної законопроєкт, який визначає поняття та особливості оподаткування криптовалют.
"Невизначеність правового статусу віртуальних активів стримує вихід на український ринок міжнародних компаній, які працюють у цій сфері, оскільки ризики такої діяльності є для них більш вагомими, ніж можливі прибутки. Як наслідок, державний та місцеві бюджети недоотримують значні кошти податків від операцій з віртуальними активами", - йдеться у пояснювальній записці до законопроєкту "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо оподаткування операцій з криптоактивами".
Зокрема, документ визначає поняття "віртуальний актив", "криптоактив", "операція з криптоактивами", "розподілений реєстр", "токен" та "токен-актив".
Згідно із проєктом закону, пропонується:
- визначити ставку податку на доходи фізичних осіб для інвестиційного прибутку від продажу криптоактивів строком на 5 років у розмірі 5%
- інвестиційний прибуток від операцій з криптоактивами розраховувати як позитивну різницю між доходом, отриманим платником податку від продажу криптоактиву, та його вартістю, що визначається із суми документально підтверджених витрат на придбання такого криптоактиву та/або на створення такого криптоактиву
- операції з продажу криптоактивів не є об'єктом оподаткування податком на додану вартість
"Ми впевнені, що прийняття цього закону створить умови для початку функціонування ринку віртуальних активів у відповідності до законодавства України з врахуванням балансу інтересів суб‘єктів, що здійснюють операції з віртуальними активами, та держави, яка отримає додаткові надходження податків від операцій з віртуальними активами", - зазначили у прес-службі відомства.
Як відомо,
6 листопада міністр цифрової трансформації Михайло Федоров оголосив, що в Україну заходить найбільша криптовалютна біржа світу Binance.