До Альянсу оборонних компаній вже приєдналися 59 підприємств з 23 країн — Кулеба

До Альянсу оборонних компаній вже приєдналися 59 підприємств з 23 країн — Кулеба

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба
Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба. Фото: AP

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба Заявив, що до Альянсу оборонних компаній, який було створено на Форумі оборонних індустрій, уже приєдналися 59 підприємств з 23 країн світу.

Про це Дмитро Кулеба сказав в ефірі телемарафону "Єдині новини".

"Там (на Форумі – ред.) був започаткований Альянс оборонних компаній, які будуть спільно з Україною виробляти зброю. Наразі вже 59 компаній з 23 країн світу є учасниками цього Альянсу. Це конкретні зобовʼязання разом створювати необхідну зброю", — сказав міністр.

За словами Кулеби, Україна передбачала ризик досягнення "дна" складів у партнерів, тому ще рік тому почала з ними працювати. Очільник українського МЗС додав, що зараз цей ризик вичерпання озброєння мінімізований.

Що відомо про Форум оборонних індустрій

Президент Володимир Зеленський 23 серпня заявив, що Україна готується провести Форум оборонних індустрій, аби продемонструвати свої виробничі потужності та залучити оборонні підприємства партнерів до співпраці.

16 вересня глава держави розповів про Форум: "Наше завдання абсолютно очевидне — дати всі можливості Україні виробляти зброю й снаряди, дати сучасні технології, щоб мати надійний захист від будь-яких форм агресії. Та, окрім цього, звичайно, поширити наш досвід захисту, досвід української оборони серед союзників і партнерів".

Форум відбувся 29 вересня. На заході президент Володимир Зеленський оголосив про створення Альянсу оборонних індустрій, до якого можуть приєднатися виробники зброї та військової техніки з усього світу.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба сказав, що західні виробники зброї завдяки Україні отримують унікальні переваги на ринку для вдосконалення своїх зразків і для створення нової потужнішої зброї.

Генеральний директор Baykar Халук Байрактар повідомив, що компанія інвестує 100 мільйонів доларів у три проекти в Україні.

На початок