У Перу дослідники знайшли скам'яніле дерево віком 10 мільйонів років

У Перу дослідники знайшли скам'яніле дерево віком 10 мільйонів років

У Перу дослідники знайшли скам'яніле дерево віком 10 мільйонів років
Science Alert

Дослідники Центрального Андського плато в Перу знайшли скам'янілість величезного дерева віком 10 мільйонів років.

Учені переконані, що знахідка допоможе з'ясувати, як змінювався клімат планети у минулому та може змінитися в майбутньому, передає Science.alert.

"Це дерево і сотні зразків викопної деревини, листя і пилку, які ми зібрали під час експедиції, показують, що коли ці рослини були живі, екосистема була більш вологою — навіть більш вологою, ніж передбачали кліматичні моделі минулого", — розповіла палеоботанікиня Каміла Мартінес зі Смітсонівського інституту тропічних досліджень в Панамі.

Вона відзначила, що неможливо порівняти сучасну екосистему та ту, в якій виросло знайдене дерево, оскільки тоді температура була вищою.

Так, за 10 мільйонів років територія, на якій вчені знайшли дерево, була вологою розмаїтою екосистемою, тоді як зараз вона посушлива. Висота місцевості також змістилася з 2000 до 4000 метрів.

"Літопис скам’янілостей в цьому регіоні свідчить про дві речі: і висота, і рослинність різко змінилися за порівняно короткий період часу, підтверджуючи гіпотезу, яка передбачає, що тектонічне підняття цього регіону відбувалося швидкими імпульсами", — розповів палеоботанік Карлос Харамілло.

Знахідки також показують, що зміни клімату й висоти відбулися одночасно.

"До кінця цього століття зміни температури і концентрації вуглекислого газу в атмосфері знову наблизяться до умов, що існували 10 мільйонів років тому", — наголосила Мартінес.

Що відомо

  • За останні десятиліття кількість льодовикових озер зросла по всьому світу більш ніж на половину. Через зміни клімату льодовики почали швидше танути та відступати, а на цьому місці почала збиратися вода.
  • Американські вчені з університету штату Огайо заявили, що крижаний покрив Гренландії продовжить танути, навіть якщо людство зупинить кліматичну кризу.
  • Науковці прогнозують підвищення щорічної глобальної температури в найближчі п'ять років у 1,5 раза, ніж в доіндустріальні часи.
  • Через запровадження карантинних обмежень урядами країн у світі спостерігається різке падіння рівня парникових газів і забруднення повітря, однак британські вчені з Університету Лідса кажуть, що у перспективі це матиме незначний вплив на планету.
На початок