У Кропивницькому відновили виготовлення мобільних пічок для українських військових

У Кропивницькому відновили виготовлення мобільних пічок для українських військових

У Кропивницькому відновили виготовлення мобільних пічок для українських військових
Мобільні пічки для українських військових виготовляють у кропивницькому училищі. Фото: Суспільне Кропивницький

У Кропивницькому відновили роботу проєкту "Зігрій захисника", в рамках якого виготовляють мобільні пічки для українських військових. Координатори проєкту просять допомогти з матеріалами – газовими балонами, металевими трубами, автомобільними дисками, неробочими бойлерами будь-якого розміру.

Виготовляють пічки для обігріву приміщення та приготування чи підігрівання їжі, розповів керівник проєкту "Зігрій захисника" Олександр Кришко. Проєкт діє у Кропивницькому другий рік, його призупинили, коли потеплішало, нині відновили. Першу пічку виготовили у вересні 2022 року

"У мене були знайомі на підприємстві. Домовились, що кілька їхніх спеціалістів нам допомагатимуть. Написали в соцмережах про проєкт. Найактивніше пішов процес, коли приєдналися майстри й учні училища імені Федоровського".

За підрахунками керівника проєкту, за вісім місяців виготовили пів тисячі пічок. Запити від військових нині мають, бракує матеріалів.

Майстер виробничого навчання Віктор Масльоний сказав, що для виготовлення пічок використовують кутники, труби діаметром 70-100 міліметрів, 10-міліметрову арматуру, листовий метал 2-4 міліметри товщиною для дверцят, труби малого діаметра для ніжок, 12-міліметровий метал для петель до дверцят, електроди, дріт, вуглекислота, відрізні шліфувальні кола.

Зі слів майстра, щодо вдосконалення пічок радяться з бійцями. Нині виконують запити з різних напрямків.

Приносити матеріал для пічок можна у громадський простір "Krop:hub", де з 2014 року допомагають військовим.

На початок