До портів Одещини тимчасовим коридором прибуло три судна

До портів Одещини тимчасовим коридором прибуло три судна

До портів Одещини тимчасовим коридором прибуло три судна
Судно з агропродукцію. Фото: Олександр Кубраков/Facebook

Три судна, IMPERATOR, WU YANG GLORY та FALCONA, увійшли під завантаження у порти в Одеській області.

Про це 10 жовтня повідомив очільник моніторингової групи Інституту Чорноморських стратегічних досліджень Андрій Клименко.

До портів зайшло два балкери та суховантаж. Балкер IMPERATOR під прапором Маршаллових островів. Балкер WU YANG GLORY під прапором Ліберії. Суховантаж FALCONA під прапором Камеруну.

"Таким чином, з 16 вересня 2023 року до портів Великої Одеси українським зерновим коридором прибули вже 20 суден загальним дедвейтом 668 879 тонн", — зазначив Клименко.

До портів Одещини тимчасовим коридором прибуло три судна
Маршрут вантажних суден до портів Одещини. Фото: Andrii Klymenko /Facebook

7 жовтня два судна-балкери, Super Henry та Castor, увійшли під завантаження у порти Одещини.

Що відомо про "гуманітарний коридор" у Чорному морі

У серпні Україна оголосила про "гуманітарний коридор", щоб звільнити кораблі, що прямують до африканських та азійських ринків, і щоб обійти фактичну блокаду Росії після того, як Москва відмовилася від угоди, яка гарантувала її експорт під час війни.

ВМС ЗСУ повідомили про відкриття тимчасового коридору, яким можуть скористатися всі цивільні судна, зокрема ті, які перебувають у портах Одеси.

Україна запропонувала цей маршрут у своєму зверненні до Міжнародної морської організації. Йдеться про судна, які застрягли в українських портах с початку повномасштабної війни.

Що відомо про вихід РФ із зернової угоди

Росія 17 липня направила Туреччині, Україні та ООН заперечення щодо продовження "зернової угоди" і заявила, що без її участі угода припиняє дію 18 липня. Це зокрема передбачає, що Москва відкликає гарантії безпеки судноплавства, згортає морський гуманітарний коридор у північно-західній акваторії Чорного моря.

В ООН підтвердили отримання від Москви повідомлення про припинення участі в Чорноморській зерновій ініціативі.

Згодом президент Володимир Зеленський повідомив, що направив офіційні листи президенту Туреччини Ердогану та генсеку ООН Гутеррешу з пропозицією продовжити роботу "зернової угоди" або її аналога в тристоронньому форматі.

Як заявили у Міноборони РФ ввечері 19 липня, з 20 липня всі судна, що прямують в акваторії Чорного моря в українські порти, розглядатимуться РФ як потенційні перевізники військових вантажів.

20 липня у Міноборони України попередили, що з 00:00 21 липня всі судна, які прямують в акваторії Чорного моря у напрямку морських портів РФ та українських морських портів, що перебувають на тимчасово окупованій Росією території, можуть розглядатися Україною, як такі, що перевозять вантажі воєнного призначення з усіма відповідними ризиками.

15 вересня з порту Одеси вийшов балкер PUMA. Він став п'ятим судном, що скористалося тимчасовим коридором. 4 вересня чотири судна, які вийшли з портів Одещини, вже пройшли шлях морського гуманітарного коридору.

За вересень з портів Великої Одеси тимчасовим коридором вдалось вивезти приблизно 50 тисяч тонн агропродукції. Також ці судна, окрім зерна, вивозять і іншу продукцію.

1 жовтня з портів Чорноморськ та Південний на Одещині вийшли три балкери, навантажені агропродукцією та залізною рудою.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок