Армія Ізраїлю увійшла до всіх міст на кордоні із Сектором Гази — речник ЦАХАЛ

Армія Ізраїлю увійшла до всіх міст на кордоні із Сектором Гази — речник ЦАХАЛ

Ізраїльські солдати в Сдероті, Ізраїль, 7 жовтня 2023 рік
Ізраїльські солдати в Сдероті, Ізраїль, 7 жовтня 2023 рік. Фото: АР/Ohad Zwigenberg

Армія оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) зайшла до всіх міст на кордоні із Сектором Гази, які сьогодні, 7 жовтня захоплювали терористи ХАМАСу.

Про це повідомляє The Times Of Israel посилаючись на заяву голового речника Армії оборони Ізраїлю, контрадмірала Даніеля Хагарі.

Зокрема, Даніель Хагарі підтвердив загибель ізраїльських солдатів у боях з терористами. На півдні продовжуються бойові дії у 22 осередках, у тому числі в Беєрі та Офакімі, звідки були повідомлення про заручників. Водночас він не назвав кількість загиблих та заручників.

"Є заручники й військовополонені, яких захопив ХАМАС. Також є загиблі серед бійців Армії оборони. Точної цифри поки що не маємо — у нас війна", — сказав Хагарі.

За його словами, ізраїльські війська досягли всіх міст на кордоні із Сектором Гази та працюють над зачисткою кожного з них. До самого кордону перекидаються чотири дивізії, які приєднаються до 31-го батальйону.

Напередодні представник ЦАХАЛ Річард Гехт заявив, що в армії оборони Ізраїлю розраховують до кінця суботи, 7 жовтня, завершити зачистку терористів ХАМАС, які проникли на територію країни.

Що відомо про ситуацію в Ізраїлі

Вранці 7 жовтня Ізраїль атакували з Сектору Газа. По центральних та південних районах Ізраїлю завдано масованого ракетного удару. Є загиблі, сотні людей поранені. Армія оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) заявила, що терористи також намагалися проникнути на південь Ізраїлю з Гази. Мешканців просять залишатися у своїх домівках.

Прем'єр-міністр країни Біньямін Нетаньягу заявив, що Ізраїль перебуває у стані війни. Міністр оборони Ізраїлю запровадив особливий стан у центральній частині країни після обстрілів із Гази.

ХАМАС заявив, що випустив 5000 ракет по Ізраїлю під час своєї ранкової атаки. В МЗС України Суспільному повідомили, що наразі не мають даних щодо постраждалих українців.

За даними МЗС, громадян України наразі немає серед постраждалих внаслідок бойових дій в Ізраїлі.

Що відомо про ізраїльсько-палестинський конфлікт

В 1967 році Ізраїль окупував Східний Єрусалим та Західний берег, більшу частину Сирійських Голанських висот, а також Сектор Гази та Єгипетський півострів Синай.

15 серпня 2005 року в рамках плану одностороннього розмежування, Ізраїль почав евакуацію єврейських поселенців (8500 осіб) і військ з району. До 22 серпня Сектор Гази покинули всі єврейські поселенці. 12 вересня був виведений останній ізраїльський солдат, що завершило 38-річну ізраїльську окупацію Сектора Гази.

На початок