США висилають з Вашингтона двох співробітників російського посольства

США висилають з Вашингтона двох співробітників російського посольства

США висилають з Вашингтона двох співробітників російського посольства
Посольство Росії у Вашингтоні, США. Фото: АР.

США вислали двох російських дипломатів через кілька тижнів після того, як Москва вислала двох американцям покинути країну.

Про це повідомляє Bloomberg.

Росія вислала двох американських дипломатів за контакти з колишнім співробітником консульства, якого звинуватили в зборі конфіденційної інформації. США назвали ці звинувачення безпідставними.

"Департамент не буде терпіти тактику переслідування наших дипломатів з боку російського уряду", – заявив речник Держдепартаменту Метью Міллер у заяві.

Російським дипломатам, імена яких не розголошують, дали тиждень на те, щоб залишити США. Стільки ж часу дали американським дипломатам Джеффрі Сілліну та Девіду Бернштейну, яким минулого місяця РФ наказала виїхати.

Росія та США взяли участь у серії взаємних видворень задовго до вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року.

Що відомо про вислання дипломатів РФ

Уряд Норвегії 13 квітня вирішив вислати з країни 15 офіцерів російської розвідки, які працювали під дипломатичним прикриттям у посольстві Росії.

У відповідь РФ викликала посла Норвегії Роберта Квіле та висловила йому "рішучий протест", а також оголосила персонами нон грата 10 представників норвезького посольства у Москві.

14 вересня Словаччина оголосила про видворення співробітника посольства Російської Федерації через його діяльність, яка прямо порушувала Віденську конвенцію про дипломатичні відносини.

1 вересня Данія оголосила про скорочення персоналу російського посольства у Копенгагені.

1 серпня у Москві призупинило роботу посольство Ісландії.

Раніше стало відомо, що уряд Молдови вирішив скоротити кількість акредитованого дипломатичного персоналу в російському посольстві в Кишиневі на тлі журналістського розслідування щодо антен на даху будівлі дипустанови Кремля. Про це оголосив міністр закордонних справ та європейської інтеграції Молдови Ніку Попеску під час засідання уряду 26 липня.

Крім того, Фінляндія вирішила закрити Генеральне консульство Росії у фінському місті Турку. Про рішення анулювати бізнес-ліцензію генконсульства Росії в Турку з 1 жовтня 2023 року у відповідь на закриття Генерального консульства Фінляндії в Санкт-Петербурзі.

На початок