Данія скоротить персонал російського посольства у Копенгагені

Данія скоротить персонал російського посольства у Копенгагені

Прапор Данії
Прапор Данії. Ілюстративне фото: Рexels

Міністерство закордонних справ Данії 1 вересня поінформувало російського посла у країні Володимира Барбіна про те, що чисельність посольства РФ в Копенгагені необхідно скоротити до рівня, відповідного штату посольства Данії в Москві.

Про це йдеться в заяві данського МЗС.

"Рішення про введення паритету в розмірах двох посольств означає, що російське посольство в Копенгагені має скоротити свій нинішній штат до 5 дипломатів і 20 осіб адміністративно-технічного персоналу", — йдеться в заяві МЗС Данії.

Зазначається, що це скорочення має відбутися не пізніше 29 вересня.

У зовнішньополітичному відомстві країни також підкреслили, що протягом тривалого часу Данія та Росія вели переговори щодо видачі віз данським співробітникам посольства Данії в Москві з надання підтримки належного функціонування посольств Данії та Росії.

"Ці переговори не принесли жодних результатів, оскільки російська сторона неодноразово намагалася включити до цих переговорів візові запити для офіцерів російських спецслужб", — йдеться у повідомленні.

1 серпня у Москві призупинило роботу посольство Ісландії.

Раніше стало відомо, що уряд Молдови вирішив скоротити кількість акредитованого дипломатичного персоналу в російському посольстві в Кишиневі на тлі журналістського розслідування щодо антен на даху будівлі дипустанови Кремля. Про це оголосив міністр закордонних справ та європейської інтеграції Молдови Ніку Попеску під час засідання уряду 26 липня.

Крім того, Фінляндія вирішила закрити Генеральне консульство Росії у фінському місті Турку. Про рішення анулювати бізнес-ліцензію генконсульства Росії в Турку з 1 жовтня 2023 року у відповідь на закриття Генерального консульства Фінляндії в Санкт-Петербурзі.

На початок