Норвегія висилає 15 співробітників російського посольства в Осло

Норвегія висилає 15 співробітників російського посольства в Осло

Прапор Норвегії
Прапор Норвегії. Фото: Getty Images

Уряд Норвегії вирішив вислати з країни 15 офіцерів російської розвідки, які працювали під дипломатичним прикриттям у посольстві Росії.

Про це повідомляє пресслужба міністерства закордонних справ Норвегії.

"15 офіцерів розвідки РФ оголошено небажаними, оскільки вони вели діяльність, несумісну з їхнім дипломатичним статусом", – заявила міністерка закордонних справ країни Аннікен Хейтфельдт.

Рішення уряду ґрунтується на тому, що нова ситуація в політиці безпеки призвела до посилення розвідувальної загрози з боку Росії.

"Це важливий захід для протидії та скорочення масштабів діяльності російської розвідки в Норвегії, а отже, це піде на користь для забезпечення наших національних інтересів", — зауважила Хейтфельдт.

Зазначається, що діяльність цих розвідників відстежувалась протягом тривалого часу. Вони повинні покинути Норвегію протягом короткого часу. До того ж Норвегія більше не надавати візи офіцерам розвідки, які бажають приїхати до країни.

"Росія становить найбільшу розвідувальну загрозу для Норвегії. Ми дуже серйозно ставимося до цього і вживаємо заходів щодо протидії діяльності російської розвідки в нашій країні. Ми не дозволимо офіцерам російської розвідки працювати під дипломатичним прикриттям у Норвегії", — сказав міністерка.

Вона підкреслила, що Норвегія хоче нормальних дипломатичних відносин з Росією, і що "російським дипломатам раді в Норвегії".

"Те, що ми зараз робимо, спрямоване виключно на небажану розвідувальну діяльність. Ми хочемо зберегти діюче дипломатичне представництво, але не погодимося з тим, що посольство РФ зловживає дипломатичним прикриттям для таємної розвідувальної діяльності", — підсумувала Аннікен Хейтфельдт.

Читайте також

Норвегія приєдналась до 10 пакета антиросійських санкцій ЄС

Данія і Норвегія передадуть Україні 8 тисяч 155-мм артилерійських боєприпасів

Норвегія передасть Україні 12 дизель-поїздів

Вибір редакції

На початок