Росія хоче побудувати військово-морську базу в Абхазії. В ISW оцінили перспективи

Росія хоче побудувати військово-морську базу в Абхазії. В ISW оцінили перспективи

Чорноморський флот РФ, Росія хоче побудувати базу в Абхазії
Чорноморський флот РФ. Фото: УНІАН

Якщо Росія побудує постійну військово-морську базу на території невизнаної Абхазії, вона, швидше за все, залишиться невеликою. Обрана місцевість здебільшого непридатна для будівництва військово-морської інфраструктури.

Про це йдеться в аналітичному звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).

Як відзначили аналітики, підтримуваний Росією самопроголошений президент невизнаної Абхазії Аслан Бжанія оголосив 5 жовтня, що він підписав угоду з російською владою про будівництво постійної російської військово-морської бази поблизу окупованого Очамчирі. При цьому прессекретар Кремля Дмитро Пєсков відмовився коментувати інформацію про ймовірне будівництво постійної бази в Абхазії.

Загальнодоступні супутникові знімки показують, що наявна портова інфраструктура поблизу окупованого Очамчирі є обмеженою, а навколишнє узбережжя складається з піщаних пляжів. Місцевість здебільшого непридатна для будівництва військово-морської інфраструктури.

“Існуючий порт не підходить для того, щоб стати основною базою для Чорноморського флоту Росії, але російські військові можуть розширити наявну військово-морську інфраструктуру і використовувати порт Очамчирі як допоміжну базу в майбутньому”, — йдеться в аналітичному звіті.

Раніше у МЗС Грузії висловили занепокоєння у зв’язку із заявами Бжанії. Грузинські дипломати назвали плани щодо розміщення постійного пункту базування ВМФ Росії в Абхазії грубим порушенням суверенітету і територіальної цілісності Грузії.

На початок