“Гаррі Поттер” Редкліфф розкритикував висловлювання Роулінг про трансгендерів

“Гаррі Поттер” Редкліфф розкритикував висловлювання Роулінг про трансгендерів

“Гаррі Поттер” Редкліфф розкритикував висловлювання Роулінг про трансгендерів
AP

Британський актор Деніел Редкліфф, який грав головну роль у франшизі “Гаррі Поттер”, розкритикував авторку серії романів, письменницю Джоан Роулінг за її висловлювання про людей, які змінюють стать (трансгендери).

“Трансгендерні жінки - це жінки”, - написав актор Деніел Редкліфф на сайті організації The Trevor Project, яка підтримує молодих представників ЛГБТ. “Будь-яке твердження про зворотне знищує ідентичність і гідність трансгендерних людей і суперечить всім радам професійних асоціацій охорони здоров'я, які мають набагато більше досвіду в цій галузі, ніж Джо (Роулінг) або я”, – додав актор.

Редкліфф зазначив, що, згідно з даними The Trevor Project, 78% молодих небінарних і трансгендерних людей стикаються з дискримінацією через їхню гендерну ідентичність: “Очевидно, що необхідно робити більше для підтримки трансгендерних і небінарних людей, а не позбавляти їх ідентичності, не приносити додаткової шкоди”.

Лауреат “Оскара”, який грав у фільмі за мотивами роману Роулінг, Едді Редмейн заявив, що його трансгендерні друзі і колеги втомилися від постійних сумнівів в їхній ідентичності, які занадто часто призводять до насильства і зловживань.

10 червня Джоан Роулінг - автор серії про Гаррі Поттера - випустила велику колонку “про питання гендеру та статі”. Письменниця висловила занепокоєння через зростання кількості змін статі серед дівчаток-підлітків, а також через те, що у трансгендерних жінок є доступ в жіночі туалети. Есе Роулінг стало реакцією на запеклі суперечки навколо недавніх твітів письменниці.

У Твіттері Роулінг іронізувала над виразом “люди, у яких є менструація”.

“Впевнена, раніше було слово для таких людей. Хто-небудь, допоможіть мені”, - написала Роулінг, очевидно маючи на увазі “жінок”. У коментарях письменниці стали пояснювати, що гендерно-нейтральна термінологія в цій ситуації використовується, тому що менструація буває не тільки у жінок. Відповідаючи коментаторам, які вказували, що біологічні ознаки необов'язково визначають гендер людини, Роулінг написала, що, якщо біологічної статі не існує, не може бути і одностатевого потягу, при цьому знецінюється і весь “жіночий світ”. В результаті Роулінг розкритикували за трансфобією.

Що відомо

  • Британську письменницю Джоан Роулінг не вперше звинувачують у трансфобії (негативна реакція на прояви трансгендерності, а також соціальні явища, що з нею пов'язані). Наприкінці 2019 року Роулінг підтримала активістку і дослідницю Майю Форстейтер - її робочий контракт не продовжили через твіти про те, що трансгендерні жінки не можуть вважатися справжніми жінками.
Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІншеПрограмиРозклад