На Кіровоградщині проживають понад 43 тисячі переселенців працездатного віку. За якими професіями шукають роботу

На Кіровоградщині проживають понад 43 тисячі переселенців працездатного віку. За якими професіями шукають роботу

Інфографіка
На Кіровоградщині проживають понад 43 тисячі переселенців працездатного віку. За якими професіями шукають роботу
Заступник директора Кіровоградського обласного центру зайнятості Богдан Стоян. Колаж: Суспільне Кропивницький

У центрах зайнятості на території Кіровоградської області анкетують переселенців. Роблять це, щоб з’ясувати їхні потреби у працевлаштуванні. Суспільне дізнавалось, скільки переселенців працевлаштували на підприємствах регіону та за якими професіями.

Заступник директора обласного центру зайнятості Богдан Стоян під час брифінгу розповів, що на території Кіровоградщини проживають 85 тисяч переселенців. Найбільше – 27 тисяч – з Донецької області, 17 тисяч людей переїхали в громади регіону з Харківщини, 8,5 тисяч – з Херсонщини. Понад 43 тисячі переселенців із загальної кількості, сказав – працездатного віку.

За інформацією Богдана Стояна, до центрів зайнятості у 2022-2023 роках звернулись 4800 переселенців. 2022 року працевлаштували 768 людей, у січні-вересні 2023 року – 392.

"В розрізі районів: 674 людини влаштували на роботу на підприємствах Кропивницького району, 296 – в Олександрійському районі, 110 – в Новоукраїнському, 80 – у Голованівському. Профнавчання проходили 122 людей, до громадських та інших тимчасових робіт залучили 154 переселенців, до суспільно корисних робіт цього року – четверо, 56 переселенців отримали ваучери на навчання".

Переселенці, сказав, найчастіше працевлаштувались бухгалтерами, інженерами, лікарями та медсестрами, касирами, продавцями, кухарями, швачками, водіями, електромонтерами, двірниками, підсобними робітниками.

Пошук роботи переселенцями на Кіровоградщині
Професії, за якими переселенці на Кіровоградщині шукали роботу найчастіше. Інфографіка Кіровоградського обласного центру зайнятосі

Анкетування переселенців на Кіровоградщині щодо роботи

Щоб з’ясувати потреби переселенців у працевлаштуванні, їх анкетують. Анкетуванням, зі слів Богдана Стояна, охопили понад 40,5 тисяч людей, майже сім тисяч з яких вказали, що шукали роботу на новому місці.

"11,5 тисяч відповіли, що роботу не шукають, бо працевлаштовані чи планують повернутись додому. Сім сотень переселенців знайшли роботу на підприємствах регіону через службу зайнятості".

Про компенсацію роботодавцям Кіровоградщини за працевлаштування переселенців

На 4 жовтня 201 роботодавець з Кіровоградщини отримав компенсацію за 365 працевлаштованих переселенців на загальну суму 4,5 мільйона гривень. 2022 року 9,3 мільйона гривень компенсації за 753 працевлаштованих переселенців отримали 342 роботодавців.

2023 року роботодавці почали отримувати збільшену компенсацію за працевлаштування переселенців. 2022 року вони отримували 6,5 тисяч гривень упродовж перших двох місяців за кожного працевлаштованого. Нині – на 200 гривень більше. Це пов’язано зі збільшенням розміру мінімальної заробітної плати. Крім того, цьогоріч запровадили нові механізми надання компенсації.

На початок