Роботодавці Кіровоградщини почали отримувати збільшену компенсацію за працевлаштування переселенців

Роботодавці Кіровоградщини почали отримувати збільшену компенсацію за працевлаштування переселенців

Роботодавці Кіровоградщини почали отримувати збільшену компенсацію за працевлаштування переселенців
На підприємстві у Кропивницькому ремонтують обладнання, пошкоджене від обстрілів російських військ. Фото: Суспільне Кропивницький

Роботодавці Кіровоградської області почали отримувати збільшену компенсацію за працевлаштування переселенців. 2022 року вони отримували 6,5 тисяч гривень упродовж перших двох місяців за кожного працевлаштованого. Нині – на 200 гривень більше. Це пов’язано зі збільшенням розміру мінімальної заробітної плати, пояснила Суспільному начальниця відділу взаємодії з роботодавцями Кропивницького центру зайнятості Яна Шевченко.

Для отримання компенсації роботодавці мають подати заяву до центру зайнятості. Це можна зробити в електронній формі через державний вебпортал електронних послуг або у паперовій формі, сказала Яна Шевченко.

Компенсацію роботодавці отримають незалежно від того, чи був переселенець зареєстрований у центрі зайнятості, чи сам знайшов роботу.

Підприємство з ремонту обладнання

На кропивницькому підприємстві, де ремонтують обладнання, пошкоджене від обстрілів російських військ, працевлаштували трьох переселенців. 2022 року за одного держава платила 6,5 тисяч гривень упродовж двох місяців, сказала заступниця директора підприємства Світлана Карпенко: "Цього року підняли компенсацію на 200 гривень. Вважаю, що це не дуже велика різниця. Було б краще, якби було 13 тисяч за місяць".

Інститут

Тетяна Макруха у серпні переїхала у Кропивницький з Миколаєва, рятуючись від обстрілів російських військ. Розповіла, що знайшла роботу викладачки прикладної механіки в економіко-технологічному інституті, що у Кропивницькому: "Мене повністю влаштовує моя зарплата – майже 12 тисяч гривень. Я зареєструвалася як внутрішньо-переміщена особа і мені держава виплачує ще дві тисячі гривень".

З 26 викладачів – троє переселенці, розповіла головна бухгалтерка Тетяна Штець. Четвертий переселенець працює інспектором з кадрів: "Ми подали заяву, і протягом двох місяців нам держава компенсувала 13 тисяч гривень за кожну працевлаштовану людину. Це є погашення затрат на оплату праці. Але вони отримують більше мінімальної заробітної плати".

Що відомо

Урядова програма, яка заохочує роботодавців приймати на роботу переселенців, почала діяти з 20 березня 2022 року. Відтоді 342 роботодавців Кіровоградщини отримали компенсацію за понад 753 працевлаштованих переселенців. Сума виплат від держави – дев'ять мільйонів 300 тисяч гривень. За два місяці 2023 року 55 роботодавців працевлаштували 77 переселенців і отримали майже 711 тисяч гривень компенсації. З 10 січня уряд збільшив розмір компенсації на 200 гривень – до 6700, сказала начальниця відділу взаємодії з роботодавцями Кропивницького центру зайнятості.

Читайте також

  • Кропивничанам заборгували шість мільйонів гривень за безкоштовне поселення переселенців
  • "Страшно, та думки відмовитись їхати на деокуповану територію не було". Фельдшер з Кропивницького
  • Навчання безплатне. У Знам'янці на Кіровоградщині для переселенців працюють курси швейної справи
Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області https://u.to/HNf5HA
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері, Телеграм, Інстаграм та Ютуб
На початок