Квіти та модель літака F-16: загиблого пілота "Джуса" вшанували на Аскольдовій могилі у Києві

Квіти та модель літака F-16: загиблого пілота "Джуса" вшанували на Аскольдовій могилі у Києві

Ексклюзивно
Квіти та модель літака F-16: загиблого пілота "Джуса" вшанували на Аскольдовій могилі у Києві
Могила пілота "Джуса" на Аскольдовій могилі у Києві, жовтень 2023 року. Фото: Ганна Силаєва/Суспільне Харків

У Києві віддали шану льотчику Андрію Пільщикову з позивним "Джус" 3 жовтня — у 40-й день від загибелі. Він розбився в авіатрощі на Житомирщині.

На могилі Пільщикова зібралися близькі друзі, рідні, волонтери та військові, розповіла Суспільне Харків мати загиблого майора Лілія Авер’янова. Там залишали квіти, шеврони, а побратими "Джуса" напередодні принесли модель літака-винищувача F-16.

пілот "Джус"
"Джуса" вшанували на Аскольдовій могилі у Києві, жовтень 2023 року. Фото: Ганна Силаєва/Суспільне Харків

"Це данина народу". Загиблого пілота "Джуса" вшанували на Аскольдовій могилі у Києві
На могилі "Джуса" у Києві побратими залишили модель літака F-16, жовтень 2023 року. Фото: Ганна Силаєва/Суспільне Харків

Андрій Пільщиков з побратимами багато спілкувалися з іноземними посадовцями та пояснювали їм, як важливо надати Україні такі літаки, повідомляло видання "Голос Америки". Командувач Повітряними силами генерал-лейтенант Микола Олещук під час прощання сказав: "Андрій бачив майбутнє Повітряних сил. Він доніс усьому світу, що Україні потрібен літак F-16".

"Це данина народу". Загиблого пілота "Джуса" вшанували на Аскольдовій могилі у Києві
Побратими "Джуса" залишили шеврони на його могилі у Києві, жовтень 2023 року. Фото: Ганна Силаєва/Суспільне Харків

Лілія Авер’янова говорить, вшанувати "Джуса" сьогодні також прийшов Юлій Мамчур — військовий льотчик, полковник Повітряних сил. У 2014 році він був командиром 204-ї Севастопольської бригади тактичної авіації, а на початку російської анексії Криму не зрадив присязі й продовжував оборону аеропорту Бельбек.

Від початку Революції Гідності та російсько-української війни на Аскольдовій могилі були поховані четверо людей. Серед них — Герой України Дмитро Коцюбайло з позивним "Да Вінчі" і Андрій Пільщиков з позивним "Джус".

Квіти та модель літака F-16: загиблого пілота "Джуса" вшанували на Аскольдовій могилі у Києві
Андрій Пільщиков "Джус" похований на Аскольдовій могилі поряд з Дмитром Коцюбайлом "Да Вінчі", жовтень 2023 року. Фото: Ганна Силаєва/Суспільне Харків

"Це данина, шана всього народу. І так мало бути з огляду на ступінь його заслуг перед Україною. Це — місце для легенд України, починаючи з Аскольда, куди приходять й іноземні гості, посли", — вважає мати "Джуса" Лілія Авер’янова.

Андрію Пільщикову було 30 років. Він народився у Харкові, у 2016 році закінчив Харківський університет Повітряних Сил, відслужив п'ять років у Повітряних силах та у 2021 році звільнився з військової служби. На початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну у лютому 2022-го Пільщиков повернувся до бойових польотів.

Що відомо про авіакатастрофу на Житомирщині

25 серпня на Житомирщині зіткнулися навчально-бойові літаки Л-39, троє пілотів загинули.

Військовий пілот винищувача МіГ-29 із позивним "Джус" від початку повномасштабного вторгнення РФ здійснив десятки бойових вильотів. Йому посмертно присвоїли звання майора, ще двом загиблим льотчикам — звання підполковників.

У ДБР розслідують обставини авіакатастрофи навчально-бойових літаків L-39 на Житомирщині. Попередня кваліфікація: порушення правил польотів або підготовки до них.

Слідство розглядає три версії авіакатастрофи на Житомирщині: технічна несправність літаків, помилка пілотів та порушення при організації польотів, повідомила радниця з комунікацій ДБР Сапьян. За попередньо встановленими обставинами, катастрофа відбулася внаслідок зіткнення двох літаків при здійсненні маневру розвороту.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube

На початок