Пантеон на Аскольдовій горі: Зеленський відповів на петицію створення меморіалу

Пантеон на Аскольдовій горі: Зеленський відповів на петицію створення меморіалу

Пантеон на Аскольдовій горі: Зеленський відповів на петицію створення меморіалу
Аскольдова могила. Фото: D.Rovchak/Вікіпедія

Президент України Володимир Зеленський підтримав петицію щодо створення Національного Пантеону Героїв України в парку "Аскольдова могила" в Києві. Про це повідомила депутатка Київради Аліна Михайлова.

У своїй відповіді на запит депутатки Президент відповів, що подібна ініціатива вже опрацьовується Міністерством культури та інформаційної політики України. Зрештою, дав доручення Кабміну опрацювати це питання і рухати його далі.

Як зазначила Михайлова, є один нюанс, що у 2020 році Президент видав Указ "Про заходи щодо створення меморіалу українських героїв". Відповідно до цього Указу, Кабміну доручили створити Організаційний комітет, підготувати проєкт концепції пантеону і провести низку заходів для його створення.

Того ж року Кабмін утворив Оргком, призначив головою Віце-прем’єр-міністра з євроінтеграції Ольгу Стефанішину, а заступником — Міністра культури Олександра Ткаченка. Дедлайн відкриття мав бути у грудні 2021 року.

"Ця концепція так і не була затверджена. Місце будівництва визначене не було. Міністерство культури не виконало своє завдання згідно з Планом пріоритетних дій Уряду. Напевно, не вважало за пріоритетне", — зазначила Михайлова.

Народний депутат України Ярослав Юрчишин надіслав депутатське звернення на Міністра культури з проханням прозвітувати про виконання цього завдання, надати пояснення, чому воно не було виконане і висловити позицію Міністерства щодо моєї петиції.

Там відзвітувалися про інший проєкт — створення Національного військового меморіального кладовища. Проте Мінкульт написав, що Пантеон і НВМК треба об’єднати, а не створювати два різні меморіали.

Депутатка Михайлова запропонувала перепоховати Степана Бандеру, Євгена Коновальця, Симона Петлюру, Павла Скоропадського, діячів Холодного Яру, Української Повстанської Армії тощо. Проте Мінкульт не погодився з такою ідеєю і заявив, що пантеон героїв має звеличувати не конкретні особистості, а людські чесноти: свободу, гідність, жертовність.

"Нерозуміння окремих чиновників не стане на заваді Пантеону. У нас є потужний суспільний запит, коли петиція за 1,5 доби набрала 25000 підписів. Тому Пантеону на Аскольдовій могил — бути", — підсумувала депутатка.

Що відомо про створення Національного Пантеону Героїв на Аскольдовій Могилі

21 березня військова ЗСУ та керівниця медичної служби "Ульф" Аліна Михайлова зареєструвала на сайті Офісу Президента петицію про створення Національного Пантеону Героїв на Аскольдовій Могилі. А вже 23 березня вдалося зібрати 25 тисяч голосів. У петицій зазначено, що тут мають відбуватися почесні поховання та встановлюватися памʼятні обʼєкти для увічнення видатних історичних діячів України.

Зокрема, Михайлова пропонує перепоховати Павла Скоропадського, Симона Петлюру, Степана Бандеру, Євгена Коновальця, які поховані за межами України.

Нещодавно на Аскольдовій могилі поховали полеглого Героя України Дмитра Коцюбайла ("Да Вінчі"), нареченою якого була авторка петиції Аліна Михайлова.

За легендою, на Аскольдовій могилі був похований перший літописний князь Києва Аскольд.

Читайте також

В Києві облаштують Національне військове кладовище: законопроєкт

Київрада підтримала концепцію створення військового меморіалу в Биківні

Вибір редакції

На початок