Українські пілоти вже навчаються літати на авіатренажерах F-16 — Ігнат

Українські пілоти вже навчаються літати на авіатренажерах F-16 — Ігнат

 F-16
Винищувач F-16 на авіабазі поблизу Ейндховена, Нідерланди, 20 серпня 2023 рік. Фото: Ksenia Kuleshova/Bloomberg via Getty Images

В Україні формуються нові групи військових льотчиків, які в майбутньому навчатимуться керувати винищувачем F-16, і частина пілотів уже навчається на авіаційних тренажерах літака.

Про це в етері телемарафону сказав речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.

"Нові групи, безумовно, формуються. Тут льотчики виконують домашнє завдання з вивчення (англійської) мови і адаптуються до F-16 за допомогою симуляторів – ви вже бачили", — сказав він.

Щодо навчання українських пілотів за кордоном, то речник ПС зазначив, що це інформація непублічна.

"Не хочуть партнери особливо про це говорити, просто роблять свою роботу. А наші пілоти навчаються — літають уже і на авіаційних тренажерах – це не симулятор, це вже фактично повноцінний літак: кабіна, яка рухається, яка повністю повторює кабіну F-16. Наступний етап – відповідно, польоти з інструктором уже в справжніх літаках", — сказав Ігнат.

Раніше Повітряні сили ЗСУ показали, як українські бойові пілоти адаптуються до багатоцільових винищувачів F-16. Відповідне відео оприлюднили на YouTube-каналі ПС.

У ролику зазначається, що льотчиків у вільний час знайомлять із кабіною західного літака у віртуальній реальності та дають для відпрацювання загальні місії у складі пари, ланки та ескадрильї.

Ігнат заявив, що опановування українськими бойовими пілотами винищувачів F-16 за допомогою симуляторів значно пришвидшить їхнє навчання за кордоном.

Що відомо про передачу Україні F-16

Прем'єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак і голова уряду Нідерландів Марк Рютте 19 травня оголосили про готовність США схвалити навчання українських пілотів на винищувачах F-16.

Радник президента США з нацбезпеки Джейк Салліван заявив, що Сполучені Штати можуть надати згоду на передачу Україні бойових літаків, зокрема F-16, за умови, що вони не застосовуватимуться для ударів по території РФ.

20 травня нідерландський онлайн-сервіс для аналізу в сфері оборони повідомив, що Нідерланди скасували угоду про продаж винищувачів F-16 приватній компанії Draken International.

Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо під час саміту G7 підтвердив, що його країна готова надати допомогу в підготовці українських військових пілотів.

Після саміту G7 стало відомо, що США розблокували навчання українських пілотів на винищувачах та постачання авіатранспорту іншими державами.

Американський президент Джо Байден підтвердив намір США навчати українських пілотів на F-16, проте зауважив, що Київ пообіцяв не застосовувати літаки для ударів по російській території.

22 травня речник Держдепу США Метью Міллер заявив, що постачання Україні винищувачів F-16 є пріоритетом. Реалізовувати відповідний план партнери України розпочнуть у найближчі місяці.

Наступного дня генсек НАТО Єнс Столтенберг вказав, що західні союзники визначатимуть індивідуально, коли починати навчання українських пілотів на винищувачах F-16.

20 серпня прем'єрка Данії Метте Фредеріксен заявила, що країна планує відправити Україні 19 літаків F-16, перші шість — ближче до Нового року.

Президент Володимир Зеленський повідомив, що Нідерланди нададуть 42 літаки. Літаки відправлять після того, як будуть виконані умови, серед яких забезпечення необхідної інфраструктури та завершення навчання пілотів.

Міністерка оборони Нідерландів Кайса Оллонгрен заявила, що Україна може отримати перші винищувачі F-16 через 6-8 місяців, навесні 2024 року. Це залежить від термінів підготовки українських пілотів.

На початок