Повністю зруйновані села на Херсонщині поки не відновлюватимуть, їх жителям пропонують переселитися

Повністю зруйновані села на Херсонщині поки не відновлюватимуть, їх жителям пропонують переселитися

Обстріли Херсонщини
Херсонщина, зруйнований обстрілами РФ будинок в одному із сіл, 24 вересня 2023 р. Фото: Поліція Херсонської області/Facebook

В Херсонській обласній військовій адміністрації поки не бачать доцільності відновлення повністю зруйнованих сіл в області. Тим небагатьом жителям, що в них залишились, пропонують переселитись.

Про це на брифінгу заявив керівник Херсонської обласної військової адміністрації Олександр Прокудін.

Як приклад навів Білогірку Великоолександрівської громади Бериславського району, в якій недавно побував.

"Чотири родини приїхали в Білогірку, хай вже п'ять. І нам треба транспортне сполучення організували, поновити світло, газ, будинки. Інфраструктуру облаштувати для цих десяти хат. Не краще вже їх переселити", — сказав Прокудін.

Аналогічна ситуація, за його словами, і в Барвінку Чорнобаївської громади. Там також зараз проживає 10 родин. Голова ОВА говорить, що пропонував цим людям переселитись, але більшість з них відмовилась.

"Я кажу їм: "Давайте вам побудуємо новий квартал у Киселівці, красивий, з ліхтарями". "Ні, ми тут хочемо". А деякі кажуть: "Переселяйте". Просто тут просте рішення треба зробити", — каже Прокудін.

За даними ОВА, зараз в 10 селах на деокупованій території Херсонщини немає жодного жителя. Хоча раніше в них жили від 50 до 100 людей.

"Деякі села будем переселяти у більші й це буде правильно. Це ціла махина — від магазинів, пошти, дороги, транспортування енергетики туди. Приклад Мала Сейдеминуха, повністю зруйнований будинок. Після сюжету про нього вийшла на мене організація, запропонувала допомогу. Поїхали порахували — 40 з чимось тисяч доларів. В селі, де немає нічого. І вони за 5000 купили у Малій Олександрівці хату, за 5000 зробили ремонт, повністю оформили документ на землю і будинок, і перевезли цих людей. От і все. Хоча люди, де я був, кажуть: "Я тут народилась, я тут хочу вмерти", — розповів голова ОВА.

Раніше голова ОВА повідомив, що на деокупованій території Херсонської області будують 40 укриттів в навчальних закладах та дитсадках, ще 18 — планують.

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок