Стріляють свіжими ракетами, "Онікси" влучають в землю: спікер ВМС про озброєння російської армії

Стріляють свіжими ракетами, "Онікси" влучають в землю: спікер ВМС про озброєння російської армії

Стріляють свіжими ракетами, "Онікси" влучають в землю: спікер ВМС про озброєння російської армії
Дмитро Плетенчук, речник ВМС ЗСУ. Дмитро Плетенчук. Джерело: Ukraine Media Center Odesa

Російська армія, зокрема для обстрілу Одещини, використовує ракети типу "Онікс", які запускають з комплексу "Бастіон" у тимчасово окупованому Криму. Однак, через те, що ці ракети протикорабельні, вони не завжди влучають в ціль.

Про це 26 вересня під час брифінгу в Ukraine Media Center Odesa повідомив речник ВМС ЗСУ Дмитро Плетенчук.

"Я на своїй практиці бачив, як ці "Онікси" не долітають лише тому, що це протикорабельна ракета і в неї у ДНК зашито реагувати на великі металеві об'єкти, й вони її не можуть перевчити. У нас були прильоти "Оніксів" просто в землю, біля, наприклад, великої ЛЕПЛінія електропередач. Вона вибухає приблизно як С-300, тільки вона набагато дорожча", — розповів речник ВМС.

За його словами, використання "Оніксів" не за призначенням засвідчує те, що РФ не має тих об'ємів озброєння, про які заявляє публічно.

"Вони застосовують зараз ті самі "Калібри" вже не так часто, тому що їм потрібен деякий час для того, щоб їх накопичити, й тільки після цього вони їх застосовують хвилями, як вони звикли. .... Вони працюють вже не зі складськими запасами цих ракет, а безпосередньо "з коліс", як кажуть, тобто з конвеєра, це свіжі ракети", — додав Дмитро Плетенчук.

Він зазначив, що наразі кількість ракет, які виробляють у Росії, буде зменшуватися, оскільки, від 30 до 50 деталей — іноземні частини. Однак, додав Дмитро Плетенчук, якщо РФ зможе обійти санкції й отримати змогу закуповувати деталі з-за кордону, то виробництво може зрости, оскільки країна готова активно вкладати в це кошти.

"Така ж ситуація в них з кораблями: коли вони їх будували, адміралтейську серію на 12 кораблів, спочатку там стояли німецькі двигуни. Почався 2014 рік, там почали ставити вже китайські двигуни. Зараз вони планують цю серію завершити вже з російськими двигунами. Ви можете уявити, наскільки буде падати якість цих виробів, бо Росія технологічно залишається відсталою країною", — розповів речник ВМС.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок