Буданов розповів, чи Маск відключав Starlink під час атаки України на флот РФ у Криму

Буданов розповів, чи Маск відключав Starlink під час атаки України на флот РФ у Криму

Буданов розповів, чи Маск відключав Starlink під час атаки України на флот РФ у Криму
Очільник ГУР Кирило Буданов. Кадр з відео

Начальник Головного управління розвідки МО Кирило Буданов заявив, що відтоді, як супутникову мережу Starlink увімкнули над Кримом, зі зв'язком "проблем не було".

Про це генерал-лейтенант повідомив у інтерв'ю The War Zone.

Буданов підтвердив, що раніше американський мільярдер Ілон Маск вимкнув Starlink над тимчасово окупованим півостровом. Однак, як зазначив глава ГУР, "є й інший бік цієї правди, оскільки "всі це знали".

"Цей конкретний випадок (з атакою на Чорноморський флот РФ у Криму Ред.), про який говорять, було відключення покриття Криму, але це було не в той конкретний момент. Це відключення було на місяць. Можливо, були якісь конкретні випадки, про які я не знаю. Але я впевнений, що весь перший період війни взагалі не було покриття", — пояснив генерал-лейтенант.

На уточнювальне запитання про те, чи було так, що Маск встановлював коли-небудь зв'язок, а потім вимикав його, Буданов відповів: "Проблем не було відтоді, як Starlink було ввімкнено над Кримом".

"Подивіться, [Starlink] є приватною власністю приватної особи. Так, ми дійсно дуже широко використовуємо його продукти та послуги. Уся лінія зіткнення (з українського боку Ред.) певною мірою спілкується, використовуючи його продукти та послуги. Єдине, що я можу тут сказати, це те, що без цих послуг і продуктів це була б катастрофа", — додав начальник розвідки.

Що відомо про відключення Starlink біля Криму

Раніше видання CNN з посиланням на уривок з нової біографічної книги про Маска повідомило, що у 2022 році він наказав вимкнути мережу Starlink поблизу Криму, щоб не дати українським силам здійснити таємну атаку на Чорноморський флот РФ.

Згодом мільярдер заявив, що не давав таких розпоряджень і вказав, що SpaceX отримувала "терміновий запит від держорганів" на активацію мережі на ділянці до Севастополя, але відмовила, щоб не стати учасником війни та це не призвело до ескалації.

14 вересня газета The Washington Post написала, що Маск частково передав контроль над супутниковою мережею Starlink Пентагону.

На початок