Маск розповів, чи відключав Starlink під час атаки України на флот РФ у Криму

Маск розповів, чи відключав Starlink під час атаки України на флот РФ у Криму

Ілон Маск сказав, чи відключав Starlink під час атаки України на флот РФ
Американський мільярдер, засновник SpaceX, генеральний директор Tesla Ілон Маск на тлі логотипу Х (колишнього Twitter). AP

Американський бізнесмен Ілон Маск заявив, що не вимикав супутникову мережу Starlink, щоб перешкодити Україні атакувати російський флот у Криму. За словами Маска, Starlink там не був активований, а сам він відхилив запит України на активацію "Старлінк" на всьому шляху до Севастополя.

Про це Маск написав у соцмережі Х (колишній Твіттер).

“Регіони Starlink, про які йде мова, не були активовані. SpaceX нічого не деактивувала”, — заявив Маск.

В одному з коментарів під постом Маск додав:

“Від урядових органів надійшов екстрений запит на активацію "Старлінк" на всьому шляху до Севастополя. Очевидним наміром було потопити більшу частину російського флоту, що стояв на якорі. Якби я погодився на їхній запит, то SpaceX стала б прямою співучасницею великого акту війни та ескалації конфлікту”.

Маск також заявив, що “з кожним днем все більше українських і російських молодих людей гинуть за те, щоб здобути і втратити невеликі шматки землі, кордони якої майже не змінюються”.

“Це не варте їхніх життів”, — заявив Маск.

Раніше CNN, посилаючись на уривок з біографічної книги Волтера Айзексона про Маска, повідомила, що торік Маск таємно наказав своїм інженерам вимкнути мережу супутникового зв’язку Starlink, поблизу кримського узбережжя, щоб перешкодити українській таємній атаці на Чорноморський флот РФ. Коли українські підводні безпілотники з вибухівкою наблизилися до російського флоту, вони "втратили зв’язок і їх зрештою викинуло на берег", пише Айзексон.

Що відомо про блокування Starlink в Україні

Газета Financial Times з посиланням на українських високопосадовців написала, що українські військовослужбовці повідомили 7 жовтня 2022 року про проблеми у роботісистеми супутникового інтернету Starlink в зоні бойових дій на сході Харківської області, а також на Донеччині та Луганщині.

9 лютого 2023 року стало відомо, що американська компанія бізнесмена Ілона Маска Space X обмежила використання Україною супутникового інтернету Starlink. Президентка і головна операційна директорка SpaceX Гвінн Шотвелл на конференції у Вашингтоні зазначила, що ЗСУ не повинні використовувати Starlink як зброю, зокрема керувати за допомогою системи дронами.

Радник голови Офісу президента Михайло Подоляк, закликав компанію визначитися на чиєму вона боці у війни Росії та України.

Водночас віцепрем'єр-міністр, міністр цифрової трансформації Михайло Федоров 9 лютого повідомив, що зараз в Україні немає проблем з роботою терміналів Starlink.

14 лютого Маск заявив, що його компанія Space X обмежила використання Україною супутникового інтернету Starlink аби запобігти початку Третьої світової війни.

На початок