Пентагон уклав угоду з Маском для забезпечення українських Сил оборони зв'язком Starlink

Пентагон уклав угоду з Маском для забезпечення українських Сил оборони зв'язком Starlink

Речник Пентагону генерал Патрік Райдер
Речник Пентагону генерал Патрік Райдер, фото: AP

У Пентагоні підтвердили укладення угоди з компанією Ілона Маска щодо забезпечення українських військових супутниковим зв'язком Starlink.

Про це заявив речник Пентагону Патрік Райдер на брифінгу.

"Я можу підтвердити, що ми уклали контракт зі Starlink щодо послуг на підтримку України з кінцевою метою забезпечити Україну необхідною їй інфраструктурою супутникового зв'язку", — сказав Райдер.

За словами речника Пентагону, з міркувань безпеки через критичний характер цих систем відомство не зможе надавати додаткову інформацію щодо конкретних можливостей або операційних деталей цих послуг.

"Ми продовжимо переглядати поточний оперативний контекст, щоб визначити, чи можна опублікувати більше інформації пізніше, але наразі я просто не можу вдаватися в більш детальну інформацію", — пояснив Патрік Райдер.

Суму угоди з компанією Ілона Маска у Пентагоні також відмовилися називати.

Що відомо про вимкнення Starlink поблизу Криму

Гендиректор компанії SpaceX Ілон Маск заявив, що не давав розпоряджень вимкнути супутникову мережу Starlink поблизу Криму, щоб перешкодити Україні атакувати російський флот. За його словами, вона й не була активована в тому регіоні.

Водночас мільярдер додав, що SpaceX отримувала "терміновий запит від державних органів» на активацію мережі на ділянці до Севастополя, але Маск відмовив, щоб компанія не стала учасником війни та це не призвело до ескалації. Він також заявив, що "обидві сторони мають погодитися на перемир'я".

Раніше видання CNN з посиланням на уривок з нової біографічної книги про Маска повідомило, що минулого року він таємно наказав інженерам вимкнути мережу Starlink поблизу кримського узбережжя, щоб не дати українським силам здійснити таємну атаку на Чорноморський флот РФ.

На початок